Дали постои емоционално неверство?

Многумина неверството го сфаќаат како предавство на партнерот. Но дали под изневерување спаѓа само физички контакт и секс? Дали постои и емоционално неверство и дали е еднакво како и она физичкото?
Датум: 20 сеп 2012
, Автор:

Што треба да знаеме за момците?

Можеби не се толку плитки колку што мислиме, можеби не е сè до облините и физичката привлечност и можеби и нашите „мачо“ момци сакаат понекогаш да бидат разгалени...
Датум: 13 сеп 2012
, Автор:

Фенг шуи совети за поголема страст во спалната соба

Доколку немате добар љубовен живот, познавачите на фенг шуи вештината, тврдат дека тоа можете да го поправите со реорганизација на вашиот дом.

Љубовта е страшна: 12 чудни фобии кои никој не ги очекува од својот партнер

Несекојдневни фобии кои истовремено ќе ве изненадат и замислат.

Правила за раскинување

Сите знаеме дека раскинувањето никогаш не е лесно. Но, како и сè друго, така и тоа си има свои правила. Ако веќе претчувствувате дека се ближи крајот на врската, обидете се да се придржувате до следниве правила.
Датум: 06 сеп 2012

Како може Фејсбук да ви ја уништи врската?

Социјалните мрежи лесно ги спојуваат луѓето, но исто така можат и лесно да ги раздвојат. Секојдневно слушаме многу примери за тоа како луѓе се запознаваат преку Фејсбук и се вљубуваат...
Датум: 05 сеп 2012
, Автор:

Научно докажани знаци дека сте лудо заљубени

Веќе некое време сте заедно и сметате дека не може да биде посовршено од што веќе е. Но, дали сте навистина заљубени во него/неа?

Совети за љубовните врски кои ги научивме од серијата „Очајни домаќинки“

На ултрапопуларната серија ù дојде крајот, па редно е да се запрашаме какви сè совети за љубовните врски добивме од дамите на улицата Вистерија Лејн.
Датум: 02 сеп 2012
, Автор:

Љубовници или партнери од навика?

Понекогаш е навистина тешко да останете поврзани. Со текот на времето многу парови престануваат да му даваат приоритет на времето поминато заедно и од љубовници полека стануваат партнери од навика.
Датум: 31 авг 2012

Работи кои мажите ги прават во филмовите, но ретко и во реалниот живот

Филмовите се виновни за многу несреќни љубовни врски. А и како не би биле, кога во речиси секоја романтична комедија, главната актерка покрај себе го има најхрабриот херој, кој ги прави некои од овие работи...

10 работи кои го издаваат дека ве лаже

Доколку се сомневате дека вашето момче ви прави нешто зад грб, тогаш неговиот говор на телото или неговите постапки, можат да го издадат. Внимателно следете го секој нов потег и извлечете ја вистината од него.

Нова сексуална ориентација: асексуализам

Околу 1 процент од луѓето ширум светот се асексуалци – луѓе кои не чувствуваат никаква сексуална привлечност кон друга личност, тврдат научниците.