7 нешта кои укажуваат на врска која има иднина

Се запрашувате ли дали вашата врска има иднина? Ве интересира ли дали сте го/ја нашле вистинскиот/вистинската или само го губите вашето време?

10 работи кои мажите не ги забележуваат кај жените

Ова се 10 работи кои мажите најчесто не ги забележуваат кај жените, и кои неретко се причинители за многу кавги.
Датум: 22 фев 2014
, Автор:

10 големи невистини кои произлегуваат од романтичните комедии

Во модерниот свет секојдневно сме изложени на многу романтични комедии кои наголемо ни ги полнат главите со многу невистини за љубовта и пријателството.
Датум: 13 фев 2014
, Автор:

8 видови секс кои морате да ги пробате

Многумина би рекле дека постои само добар и лош секс, но постојат многу видови жестоки задоволства под чаршафите кои можат да се наречат поинаку.
Датум: 10 фев 2014
, Автор:

5 најчудни видови оргазам

За овие луѓе, класичното постигнување оргазам не е опција. Нив ги возбудуваат работи за кои ретко кој друг би размислувал во сексуален контекст.
Датум: 04 фев 2014
, Автор:

25 начини како да задоволите жена

Ова се 25 начини како вашата партнерка да ја направите задоволна и среќна.
Датум: 31 јан 2014
, Автор:

5 начини на кои можете да го вратите и одржувате огнот во врската

Кога врската ќе стане премногу удобна, тоа може да доведе до појава на предвидливост, а во најлош случај може да ве убеди дека не вреди повеќе да вложувате во односот со вашиот партнер...

Водич за швалерисување: Ако веќе изневерувате, гледајте да не ве фатат!

110.000 корисници на сајтот за дискретни вонбрачни врски AshleyMadison одговарале на прашања преку кои откриваат кои се најефикасните трикови за „шврљање“ на страна, без да бидете фатени. Ова се финтите околу кои се согласиле повеќето од нив.
Датум: 23 јан 2014
, Автор:

Вистини и невистини поврзани со сексот

За сексот ретко се зборува отворено, но луѓето често „знаат“ многу работи кои се поврзани со него. Некои факти се проверени и докажани, но други работи се само нечии претпоставки кои некако успеале да стигнат до премногу луѓе. Проверете колку вие знаете за сексот.
Датум: 20 јан 2014
, Автор:

10 важни лекции за сексот

Ако не сакате да зборувате на темата, барем редовно едуцирајте се и искористете го знаењето за да имате поздрав, повозбудлив и поисполнет сексуален живот.
Датум: 17 јан 2014
, Автор:

Зошто во многу врски пука тиквата во јануари?

Новата година е период кога луѓето сакаат да си ги расчистат старите сметки и да се ослободат од оние работи кои не им одговарале во минатата. Една од тие работи е секако и љубовната врска во која се чувствуваат несреќни.
Датум: 17 јан 2014
, Автор:

Дали го имате пронајдено принцот на белиот коњ?

Што се случува кога еуфоријата околу новата личност која влегла во вашиот живот ќе згасне и почнувате вистински да го запознавате партнерот со кој го делите поголемиот дел од денот? Дали тој е вашиот принц на бел коњ?
Датум: 15 јан 2014
, Автор: