Топ 3 интимни фризури кои ги возбудуваат машките

Секоја жена си ја средува интимната зона на различен начин. Сепак, постојат 3 стилови кои особено се возбудливи за мажите.
Датум: 20 мар 2014
, Автор:

7 неодоливи видови прегратки кои секоја девојка ги посакува од своето момче

Прегратка може да даде секој, а особено е лековита кога ни е тешко.
Датум: 14 мар 2014
, Автор:

25 причини зошто е најубаво да се биде заљубен

Тој/таа знае точно што сакате во кревет. И што е уште поважно, се грижи за да уживате колку што е можно повеќе...

9 лекции за љубовта од Елизабет Тејлор

Пред да почине на 79-годишна возраст, Лиз им остави на сите жени во светот, неколку лекции за љубовта според кои секоја жена би требало да се води.
Датум: 10 мар 2014
, Автор:

Подароци за 8 Март со кои ќе ја направите среќна секоја жена

Без разлика дали една жена го празнува 8 Март или не, таа ќе биде среќна доколку партнерот ѝ приреди мало изненадување.
Датум: 07 мар 2014
, Автор:

Кинеска деветка: Нова секс-поза која ги излудува жените

Доколку ви здодеаја мисионерската и кучешката поза, ова е една егзотична секс-поза која може целосно да ви го освежи сексуалниот живот.
Датум: 07 мар 2014
, Автор:

15-те најважни моменти во една врска

Од првиот сладок бакнеж, до првата заедничка ноќ и заминувањето на годишен одмор, ова се работи кои ја обележуваат љубовната врска.
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

6 вистини за љубовта кои никој не сака да ги признае

Многу работи во љубовните врски се слатки, многу се и непријатни и горчливи, но за одредени работи луѓето ретко зборуваат, иако секогаш се вистинити.
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

Што им се случува на заљубените парови?

Откријте низ што сѐ поминуваат заљубените парови, а ако и вие сте биле во ваква состојба, можеби ќе се пронајдете.
Датум: 27 фев 2014
, Автор:

10 знаци дека сексуалниот живот ви за’рѓал

Ова се 10 јасни знаци дека е време да го оживеете вашиот за’рѓан сексуален живот и конечно да добиете насмевка на вашето лице.
Датум: 26 фев 2014
, Автор:

Жешки секс-пози за во кола

Доколку ви се распалат страстите додека сте во автомобилот, застанете некаде на пола пат и дозволете вашата сексуална возбуда да добие посебна магија.
Датум: 25 фев 2014
, Автор:

7 нешта кои укажуваат на врска која има иднина

Се запрашувате ли дали вашата врска има иднина? Ве интересира ли дали сте го/ја нашле вистинскиот/вистинската или само го губите вашето време?