Како да ги направите највкусните женски коктели?

Дали сте подготвени за вкусни коктели кои можете многу лесно да ги направите? Набавете ги потребните состојки, повикајте ги вашите пријателки и забавувајте се!
Датум: 04 фев 2012
, Автор:

Вкусни ужини со путер од кикирики

Може да биде кремаст или крцкав, солен или природен, но не може да се негира дека путерот од кикирики е навистина вкусен. Нема ништо поубаво од неговата секојдневна консумација...
Датум: 29 јан 2012

Еднодневна детоксикација во три чекори

Најмоќна алатка за прочистување на организмот е здравата исхрана. Со неколку лесно достапни овошја и зеленчук, можете да ги исфрлите сите токсини од телото, за само еден ден.
Датум: 21 јан 2012
, Автор:

Како да направите желе шотови (Jello Shots)?

Ако сакате да внесете свежина во вашите забави и да ги изненадите пријателите, вистинско решение за тоа се желе шотовите. Нивната подготовка е еден од најкреативните и најоригиналните начини за служење алкохол...
Датум: 20 јан 2012
, Автор:

Мали и вкусни мафини

Мафини е американско-англиско име за брз леб што се пече во мали порции. Засукајте ги ракавите и подгответе некоја од предложените рецепти. Изненадете ги вашите блиски, поканете ги заедно да ги вкусите...
Датум: 14 јан 2012
, Автор:

Десет коктели за дочек на Стара Нова година

Следуваат 10 коктели кои ќе го продолжат вашето празнично расположение и кои одлично ќе се вклопат во вашата староновогодишна прослава. Сите се креација на Џаред Лакс, визуелен уметник...
Датум: 13 јан 2012
, Автор:

Греана ракија на британски начин

Топол и добредојден, токму навреме за празниците, „Hot Toddy“ е класичен зимски пијалак. Слободно пробајте го со вашите омилени чаеви. Најчесто се употребува црн или зелен чај, разблажен со слаткиот вкус на медот и со лимон.
Датум: 06 јан 2012
, Автор:

Алкохолни коктели за новогодишната ноќ

Покажете се пред вашите гости, послужувајќи им некои од овие невообичаени, но интересни коктели кои ќе ја подигнат атмосферата до највисоко ниво.

Зимски пунч

Ова е оној пијалак кој ви ги топли душата и срцето во ладнава зима...

Капучино кекси

На вашето пладневно кафе му треба вкусно колаче...

Машки сендвич

Голем, полн и вкусен - таков е овој сендвич...

Чоколадни палачинки

Толку се лесни за подготовка... Вкусни - со гаранција! Ставете ги на листата на десерти со кои мора да ги изненадите најблиските...