Најевтините и најефикасни начини за избелување на белите алишта

Белата облека во многу случаи е одличен и практичен избор, но проблемот е што тешко се одржува нејзината белина. Со помош на овие неколку трикови, вашите бели парчиња облека повторно ќе заблескаат во потполно бел сјај.
Датум: 23 сеп 2014
, Автор:

Олеснете ја преселбата: 4 совети кои е добро да ги запомните

Преселбите се напорни, здодевни, исцрпувачки и се троши многу време на нив. Ако се селите првпат може да бидете многу неорганизирани. Еве неколку совети за преселбата да биде песна.
Датум: 18 сеп 2014
, Автор:

Зошто ги сакаме нашите баби и дедовци?

Еве зошто ги сакаме нашите баби и дедовци и зошто не смееме да заборавиме на нашата љубов кон нив.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

7 нешта кои родителите треба често да им ги велат на своите деца

Ова се 7 работи кои секој родител треба колку што може почесто да им ги вели на своите деца со цел да им каже колку ги сака, но и да ги насочи на правиот пат во животот.
Датум: 07 сеп 2014
, Автор:

14 позитивни страни на бременоста

Иако можеби веќе ги знаете и доживувате убавините на бременоста, ви презентираме уште неколку предности од оваа состојба.
Датум: 16 авг 2014
, Автор:

Најбрзиот трик за отстранување на лак за нокти од дрвени површини

Една од можните појави при лакирањето е капнување од лакот врз дрвени површини како масичката, паркетот или ламинатот. Веројатно инстинктот ќе ве натера веднаш да посегнете по ацетонот, но...
Датум: 07 авг 2014
, Автор:

5 работи за кои треба да размислите пред да имате дете

Планирате да имате бебе? Би било добро да го прочитате текстот во продолжение и да ги земете предвид овие 5 работи пред да го направите првиот чекор кон проширување на вашето семејство.
Датум: 17 јул 2014
, Автор:

8 факти за татковството кои е добро секој да ги знае

Понекогаш ја занемаруваме важноста на татковците и улогата која тие ја имаат во растот и развојот на детето.
Датум: 15 јул 2014
, Автор:

Не фрлајте ја кората од портокалите, еве за што можете да ја употребите

Покрај вкусот и придобивките од јадењето на плодот, и кората може да се употреби за многу работи.
Датум: 03 јул 2014
, Автор:

Работи кои никогаш не треба да ги ставате во микробранова

Постојат низа јадења, садови и амбалажи кои никако не смеете да ги загревате во микробранова. Некои се штетни по здравјето, додека пак други може да го расипат самиот уред, па дури и да предизвикаат пожар.
Датум: 16 јун 2014
, Автор:

Како да ги отстраните жолтите дамки од пот на облеката?

За да им го вратите стариот сјај на алиштата и да ги спасите од фрлање, применете ги овие неколку супер трикови, со помош на неочекувани производи за домаќинството, кои ефикасно ги елиминираат трагите од пот и не ја оштетуваат ткаенината.
Датум: 07 мај 2014
, Автор:

Оваа година вапсајте ги јајцата со природни бои

Вапсувањето на јајцата е интересна традиција, која оваа година можете да ја направите уште позабавна.
Датум: 17 апр 2014
, Автор: