24 часа во Њујорк

Доколку некогаш планирате да го посетите, ова видео ќе ви направи една кратка тура, за да се запознаете со едно негово деноноќие.

10 езера со несекојдневна убавина

Портокалови, розови, зелени... повеќето од нив изгледаат како некој сликар да си поиграл со четката. Всушност природата е таа која си поиграла со боите и ги создала овие неверојатни езера кои ќе ве остават без здив.
Датум: 28 фев 2012
, Автор:

Вистинско спа-уживање во Исланд

„Сината лагуна“ во Исланд е совршено место каде можете целосно да се опуштите и да заборавите на секојдневните обврски...

По што е позната Куба?

Покрај по прекрасните плажи и старите автомобили, Куба е позната и по многу други работи. Дознајте зошто вреди да се посети.

Форми на љубовта извајани од природата

Погледнете ги овие неверојатни природни креации, во облик на најголемиот симбол на љубовта - срцето. Вистински рај за очи!
Датум: 22 фев 2012
, Автор:

Подземната река Пуерто Принцеса

Подземната река Пуерто Принцеса е најживописниот дел од истоимениот национален парк на Филипините. Впрочем, таа е прогласена за едно од седумте светски чуда на природата.

Златен водопад

Едно од најфасцинантините места во светот е златниот водопад „Horsetail Falls“, лоциран во националниот парк Јосемити во Калифорнија. Ова ремек дело на природата, се јавува само еднаш во годината и трае две недели.
Датум: 19 фев 2012
, Автор:

„Сурфање“ на каучи

CouchSurfing.org ви овозможува да стекнете нови пријатели, да запознаете нови култури и да преспиете кај некој на кауч, исто како да ви е близок пријател (а најверојатно во меѓувреме и ќе ви стане).
Датум: 10 фев 2012
, Автор:

Љубовни дестинации за романтично бегство

Доколку сте решени со партнерот да заминете на некое романтично патување, а не сте сигурни каде сакате да појдете, овие неколку препораки ќе ви бидат добредојдени.

Прекрасниот затворен зимски ски-центар во Дубаи

Зимскиот центар „Ски Дубаи“ е распослан на 22.500 квадратни метри и е доволно голем да собере вештачка планина висока 60 метри, од која се спуштаат пет скијачки патеки, посебни патеки за сноубординг, за санкање...

Плажа која изгледа како огромно капучино

Овојпат природата си поиграла со океанските бранови и создала неверојатна, а воедно и прекрасна „капучино“ плажа.

Најсекси плажи во светот

Во потрага по песочни плажи кои ги поттикнуваат романтиката, страста и заводливиот дух, издвоивме кои се најсекси плажи во светот.
Датум: 04 фев 2012