Направете сами: торба за на плажа која не собира песок

Сошијте си модерна, практична, долготрајна и евтина торба за на плажа, составена од комарник за прозорци, кој не го задржува песокот во внатрешноста.

Направете сами: спреј за брановидна коса за на плажа

Бидејќи на плажа го немате луксузот „четка и фен“, најдобро е да одржувате природна брановидна текстура на вашата коса. Ви го препорачуваме најдобриот рецепт за тоа.
Датум: 24 јун 2013
, Автор:

Како да направите инстант мраз?

Креаторот на ова видео Грант Томас ќе ви презентира 4 начини, со кои ќе можете да го направите овој многу кул трик.

Направете сами: Необична кул нараквица

Секојдневно можеме да наидеме на многу интересни аксесоари направени од веќе искористени предмети кои повеќе не ни се потребни...

Направете сами: Прекрасен огромен цвет од хартија

Како декорација, како бидермаер или како дел од вашиот изглед, со ваков цвет, со сигурност ќе оставите силен впечаток на вашиот ден.
Датум: 24 мар 2013
, Автор:

Направете сами: бесконечен шал

„Бесконечниот шал“ е совршен зимски накит, за сите оние девојки кои сакаат да експериментираат со уникатни модни стилови. Ќе ве загрева додека сте надвор, но и ќе ве украсува кога ќе го соблечете капутот.

Направете сами: Украсна јака од мониста

Ви препорачуваме да си направите интересна јака од мониста, која можете да ја комбинирате со блузи и кошули за различни прилики.
Датум: 09 фев 2013
, Автор:

Направете сами: Ново ланче од вашиот стар накит

Одличен и многу креативен начин како од вашите стари ланчиња да си направите ново. Нема да ви одземе многу време, ви треба само трпение и желба за старото да го претворите во ново.
Датум: 07 фев 2013
, Автор:

Како да направите разнобојно игло во вашиот двор?

Креативно дизајнирано игло за кое ви се потребни 500-тина тетрапак кутии од млеко, снег и многу трпение...

Фантастични идеи за реупотреба на стари предмети

Сигурно по дома имате безброј некорисни предмети, кои на времето сте ги користеле и ви биле драги, па сега сте приврзани и ви е тешко да се ослободите од нив.

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Во денешно време, не е битно само убаво да ја накитите вашата елка, туку уште покул е да креирате и самите една елка. Погледнете ги овие креативни предлози...

Направете сами: Креативни празнични декорации

Доколку сѐ уште не ве фатило празничното расположение, поттикнете ја вашата имагинација, изработувајќи некое од овие 15 креативни лампиони и новогодишни украси.