Морничави нарушувања на спиењето

Кога границите на фазите од спиењето ќе се изместат, сонот може да биде навистина застражувачки.

Легендарни олимписки победници

И покрај тоа што на секоја Олимпијада се појавуваат нови ѕвезди, сепак постојат легенди кои оставиле белег во историјата на Олимписките игри. Од почетокот на 20-от век па сè до денес, ова се најпознатите олимписки победници.
Датум: 26 јул 2012

Најлудите забави во светот

Од журки на плажа до борби со домати, од родео до карневали, во светот постојано се случуваат луди забави. Ако сакате да доживеете незаборавни моменти, ова се најлудите забави во светот кои треба да ги посетите.
Датум: 26 јул 2012

Најсмртоносната градина во светот

Позади големата црна порта, на која пишува „Овие растенија можат да убијат“ се наоѓаат околу 100 легендарни растенија-убијци.

7 неочекувани придобивки од користењето на Фејсбук

Листа на добрите страни од оваа социјална мрежа...

Необични формации на облаци

Небото отсекогаш било константен извор на фасцинација за луѓето, а облаците се само еден дел од зачудувачките случувања кои можат да бидат забележани.

Лошите лекции од цртаните на Дизни

Доколку работите се погледнат и од поинаков агол, во Дизниевите цртани меѓу редови може да се прочитаат и некои лоши пораки.

Што зборува крвната група за вашиот љубовен живот?

Сте знаеле ли дека во Јапонија се верува дека крвната група го отсликува вашиот карактер, нешто слично како што ние веруваме во хороскоп?

Најстрашните ликови од големото платно

Ако обожавате да гледате хорори, сигурно имате омилен лик кој влева страв во коски. На списокот на најстрашни ликови се најдоа луѓе, но и животни како Годзила, Т-рекс, големата бела ајкула...
Датум: 05 јул 2012

Што зборува вашиот омилен сладолед за вашиот карактер?

Веб-сајтот www.icecream.com спровел истражување кое открива каков е вашиот карактер во зависност од вашиот омилен сладолед. :)

Неверојатни идеи од кои некои луѓе дебело се збогатиле

Луѓето често имаат многу идеи, но ретко кој од нив се осмелува да ги реализира. Сепак, постојат луѓе кои се спремни да ризикуваат за својата добра идеја, а на некои тоа им има донесено неверојатна заработувачка.

Најсреќните свињи на светот

Big Major Cay е мало ненаселено, но туристички многу популарно островче на Бахамите кое е дом на популарните и атрактивни свињи кои умеат да пливаат.