Што правите кога ќе си дојдете дома од работа?

Она што прво го правите кога ќе се вратите дома после напорен ден на работа, говори многу за нас, барем така тврдат психолозите.
Датум: 20 окт 2014
, Автор:

Какви се вашите усни? Нивниот облик го открива вашиот карактер!

Устата се поврзува со комуникацијата, говорот и сензуалното уживање во храната и сексот. Таа исто така го открива нашиот однос кон другите луѓе во социјалните и љубовните врски.
Датум: 17 окт 2014
, Автор:

Што кажуваат вашите чевли за вас?

Задолжително високи потпетици или секогаш балетанки? Оксфордки или незаменливите чизми? Кои тип чевли се вашите омилени обувки? Тие сепак говорат нешто за карактерот.

Жени кои имале искуство со мажи со микропенис

Некои дами кои имале искуства со момци чии пениси не биле поголеми од само неколку сантиметри, решиле јавно да ги споделат. Нивните искуства се различни, исто и одлуките, а ова се нивните исповеди.
Датум: 16 окт 2014
, Автор:

10 пријателства кои ги прекинувате на почетокот на 20-тите

Сите си имаме пријатели за цел живот, но некои не издржале низ почетокот на 20-тите. Еве кои видови пријателства најчесто се прекинуваат во оваа фаза од животот.
Датум: 16 окт 2014
, Автор:

Дали маркетинг кампањите го поттикнуваат сексизмот?

Ова видео кое мора да го погледнете било направено како школски проект, и воедно одлично ги презентира стереотипите во маркетингот.
Датум: 14 окт 2014
, Автор:

За што служи литературата?

Зошто толку многу сакаме да читаме додека околу нас се случуваат еден куп важни работи?

Откријте што значи бенката што ја имате на вашето лице или тело

Позицијата на бенката открива многу за личноста, па така онаа на челото се поврзува со страв од авторитети, а доколку е на носот со љубовни проблеми.
Датум: 13 окт 2014
, Автор:

5 нешта кои треба да ги знаете за крвните групи

Ако мислите дека вашата крвна група е важна само кога би ви била потребна трансфузија, тогаш дефинитивно би требало да го прочитате овој текст.

Како домашните миленици ви помагаат да живеете посреќен и подобар живот?

Сакајте ги и чувајте ги вашите домашни миленици, тие ви помагаат да бидете подобри и посреќни личности и ве учат да водите здрав и исполнет живот.
Датум: 12 окт 2014
, Автор:

Велосипедисти на оригинален начин протестираат за поголема употреба на велосипеди

Група летонски велосипедисти од здружението Let’s Bike го одбележале Светскиот ден без автомобили протестирајќи на многу паметен и оригинален начин.

Работи кои само најдобрите пријатели би ви ги простиле

Сите правиме грешки, но вакви нешта само најдобрите пријатели простуваат и после години истите стануваат добри приказни за раскажување.
Датум: 11 окт 2014
, Автор: