10 прекрасни романи за кои треба да најдете време оваа зима

Без разлика дали сте љубители на воени романси, магични авантури или биографски книги, овие 10 романи без сомнение ќе ви се допаднат.

10 класици кои секоја современа девојка треба да ги прочита

Искористете го летото за да уживате во добри книги кои секоја паметна и образована девојка треба да ги прочита.
Датум: 12 авг 2015

Викенд книга: „Кога мене ќе ме нема“ – Колин Оукли

Приказна за љубовта соочена со најтешкото прашање - губењето на најважната личност...

Викенд книга: „Преживеј за да раскажуваш“ – Лиса Гарднер

Ова е мојата приказна... Јас сум единствениот преживеан и ова е она што го преживеав за да ви го раскажам.
Датум: 19 јул 2015
, Автор:

Книга: „Неподносливата леснотија на постоењето“ – Милан Кундера

Делото „Неподносливата леснотија на постоењето“ од култниот чешки писател Милан Кундера, кај авторот на овој текст предизвика возбуда, желба да се напише нешто за оваа книга.
Датум: 08 јул 2015
, Автор:

Викенд книга: „Ние бевме лажговци“ – Е. Локхарт

Добредојдовте во прекрасното семејство Синклер.

Викенд книга: „Прошетка по облаците“ – Ева Мари Еверсон

Што кога човек ќе ја изгуби волјата да продолжи понатаму?
Датум: 20 јун 2015
, Автор:

Книга: „Белата светлина во Париз“ – Тереза Ревај

Прекрасна, романтична приказна која ќе ве поведе низ времето и ќе направи да се вљубите...
Датум: 11 јун 2015
, Автор:

Викенд книга: „Во врска со онаа ноќ“ – Џули Џејмс

Опуштен роман кој оди совршено во комбинација со плажа, коктелче и добро расположение.

Спремни за на плажа: 5 книги кои дефинитивно ќе ве восхитат

Во текот на летните месеци, кога се „печете“ на сонцето, книгата и коктелот се единственото нешто што ви е потребно. Погледнете кои книги ви ги препорачуваме да ги земете со вас.

Викенд книга: „Големи мали лаги“ – Лиен Мориарти

Што се крие зад затворените врати во домовите на нашите пријателки?
Датум: 16 мај 2015
, Автор:

14-те најпопуларни книги во 2015 за кои сите зборуваат

Исто како што постојат трендови во модата, така постојат и трендови во светот на книгите. Погледнете кои се литературните дела за кои оваа година сите зборуваат.