Улоги кои ги водат ТВ сериите кон пропаст

Понекогаш дури и совршените серии имаат карактери кои го нарушуваат беспрекорниот тек на една епизода. Овие карактери сме ги сакале на почетокот, но сценаристите некаде погрешиле и ги однеле во погрешна насока.
Датум: 12 апр 2011
, Автор:

Најпрофитабилни филмови на сите времиња

Почнале со скромен буџет, а заработиле милиони. Погледнете ја листата на најпрофитабилните филмови до сега.

Community (Заедница)

ТВ серија за пријателството, различностите и хуморот во секојдневниот студентски живот...
Датум: 05 апр 2011
, Автор:

127 часа (127 hours)

Нема ништо помоќно на Земјата, од волјата за живот. Приказна за човековата издржливост, инстинктот и преживувањето...

Поглед во иднината (FlashForward)

Дали доколку дознаете дел од вашата иднина, ќе продолжите да живеете нормално или ќе промените нешто?

Превртено (Flipped)

Филм за тоа како работите можат да бидат сјајни на површина, а скапани во сржта (и обратно), за семејството и за детската невина љубов, која не е ни за грам помалку вредна од "возрасната"...

Смешни грешки при снимањето на ТВ сериите

Следуваат 4 одлични видеа кои ќе ве насмеат до солзи, а истовремено и ќе ве присетат на многу моменти од вашите омилени хумористични ТВ серии.

Приказна за играчките 3 (Toy story 3)

Возбудлива, комична авантура за единството и пријателството... Филмот заслужено ги доби и Oскарите за најдобар анимиран филм и за најдобра оригинална песна за оваа година, а неговата заработка и пофалните зборови од критичарите...

Агенти на судбината (The Adjustment Bureau)

Филм за судбината и за љубовта, за тоа колку сме подготвени за да излеземе од патот кој ни е зацртан и да се избориме за работите што навистина ги сакаме во животот.

Интересни факти за „Озборувачка“ (Gossip Girl)

Моментално е една од најгледаните и најпопуларните тинејџерски серии, најмногу поради гламурот и модата, како поради и специфичноста и комплексноста на секој лик поединечно.

Песјак (Dogtooth)

Филм за изолацијата и за извртениот поглед кон светот, за тоа што се случува кога твоите родители поради сопствени психози од тебе ќе направат лабораториско глувче, а од твојот живот експеримент кој тргнал на лошо...

Perfect Couples (Совршени парови)

ТВ серија за 3 сосема различни љубовни двојки кои се обидуваат да опстанат во совршени врски...
Датум: 01 мар 2011
, Автор: