Филм | Кафе пауза - Part 3

Лејди Гага повторно на филмското платно, но кој згоден актер ќе ја придружува сега?

Филмот се вика „Bullet Train“ и се базира на јапонска мистериозна приказна, но кој ќе ја придружува Лејди Гага?

Контроверзниот филм „Cuties“ може да влезе во трката за Оскар

Иако доби многу високи оценки од критичарите и покажа успех во Франција, режисерот на филмот еднаш доби закани, а се крена прашина и околу најавата за филмот на Нетфликс.

Јунаците од нашето детство се враќаат: Погледнете го трејлерот за новиот филм со Том и Џери

Изгледа дека 2021 година ќе биде многу подобра од оваа, особено за љубителите на омилените јунаци од детството - Том и Џери!

Погледнете го трејлерот за новиот божиќен романтичен филм што ќе ги смени празниците засекогаш

Ако навистина ги сакате божиќните празници, сигурно знаете дека тие не можат да поминат без добри празнични филмови.

Нешто што мора да го погледнете: Хорор филм во кој сите закони престануваат да постојат за 12 часа

Што ако одеднаш се појави беззаконие, во кое се толерираат и најсуровите злосторства, како што е убиството?

3 одлични божиќни филмови со кои можете да ја започнете празничната магија!

Сè уште е премногу рано за новогодишни украси, но она што можете да го направите е да уживате во вашите омилени божиќни филмови.

5 филмови снимени според вистински настани што ќе ве заинтригираат

Добрите приказни доаѓаат во различни форми, но има нешто посебно во филмовите што се снимени според вистински настани.

3 возбудливи филмски новости кои ја одбележаа оваа недела

Џорџ Клуни во непрепознатлива улога? Откријте за што станува збор.

13 есенски филмови што ќе ве натераат да останете дома

Ако постои идеален период за уживање во филмските маратони, тогаш тоа е дефинитивно есента. Овој период е совршен за уживање, за опуштање и за полнење на батериите.

Ова е официјално најстрашниот хорор-филм на сите времиња

На гледачите им биле измерени отчукувањата на срцето додека гледале избрани хорор-филмови, а овој филм најмногу ја подигнал просечната вредност на пулсот.

Овие филмови се идеални за справување со неделната анксиозност

Овие филмови се тука за да нè потсетат дека треба да го сакаме животот со сите свои предности и недостатоци.

Дали навистина добро ги познаваме нашите пријатели? Филм што ќе ве замисли!

Дали мислите дека знаете сè за луѓето со кои се дружите?