Филм | Кафе пауза - Part 2

Како деменцијата го уништи генијалецот Робин Вилијамс?

Токму со оваа идеја за наслов и по барање на вдовицата на Робин Вилијамс, беше направен нов документарец посветен на генијалниот комичар за чие предвремено заминување многумина сè уште жалат.

Доаѓа филм за кој веќе е предвидена номинација за Оскар!

Станува збор за филм за љубовта и за сите пречки, но и за убавите моменти што таа ни ги носи...

Новиот анимиран филм на Пиксар сигурно ќе ви ги стопли срцата

Визуелноста е многу добра, ликовите се добро нацртани и филмот дефинитивно ја пренесува својата порака.

„Death to 2020“: Новиот филм за кој сите зборуваат!

Иако се чувствуваме како да сме постојано во една од епизодите на популарната серија „Black Mirror“, сите катастрофи што нè снајдоа во оваа предизвикувачка година, за жал, беа дел од нашето секојдневие.

Филмови кои можете да ги изгледате за време на новогодишната ноќ

Бидејќи нема да одите на голема забава (се надеваме), може ли да ви предложиме да останете одма заедно со некој романтичен филм што ќе ви го исполни срцето со нешто друго освен егзистенцијален страв?

Неверојатни шпански филмови и серии што вреди да ги изгледате

Некои од најголемите романи и филмови во светот се на шпански јазик, а ние денес решивме да споделиме неколку неверојатни шпански филмови што вреди да ги изгледате.

„The Call“: Научно-фантастичен трилер кој ќе сакате да го погледнете

Што ќе се случи кога девојчињата сфаќаат дека живеат во иста куќа, но едната во 1999 година, а другата во 2019 година?

Краток анимиран филм кој зборува за тоа како да се справиме со загубата на најблиските!

Како да се справите со една од најголемите и секако најболните загуби, откријте во овој емотивен филм што ќе ве потсети колку се важни луѓето во нашите животи, особено кога се во прашање членовите на нашето семејство!

Времето не им може ништо: Најубавите божиќни цртани филмови што секогаш ги гледаме со задоволство

Неизбежен дел од декември е уживањето во божиќните анимирани филмови, но не уживаат само децата, туку и возрасните затоа што ги потсетуваат на детството.

Доаѓа нов документарен филм инспириран од најславниот сериски убиец

Сигурни сме дека барем еднаш сте ги слушнале страшните приказни за Џек Трбосек, сериски убиец кој уби многу жени кои се занимаваа со проституција кон крајот на 19 век.

Анимиран филм што ќе ве потсети кои се вистинските вредности на Божиќ

И покрај фактот дека градовите се прилично празни и не ја чувствуваме празничната возбуда, тука се божиќните филмови да ни помогнат со тоа!

5 филмови за развод што ќе ве научат на важни лекции за љубовта и за животот

Без разлика дали станува збор за крај на долга врска, губење на работата, преселување или развод, справувањето и почнувањето од нула секогаш ни дава надеж за подобро утре.