Астрологијата и справувањето со стресот

Погледнете како секој од хороскопските знаци реагира на стресни ситуации и како се справува со нив.
Датум: 04 ное 2012
, Автор:

Како хороскопските знаци ги искажуваат емоциите?

Дознајте кој знак како реагира и како го покажува својот бес, на кој начин ја демонстрира својата лутина и на кој начин простува.

Нумерологија: Што открива личниот број за вашиот карактер?

Со собирањето на цифрите од вашиот датум на раѓање, ќе го добиете вашиот личен број, кој според нумерологијата, прилично прецизно ги опишува вашите карактерни особини.

Астрологијата и улогата на часот на раѓање врз вашиот карактер

Погледнете што зборува времето во кое сте дошле на овој свет за вашиот карактер.

Која е животната филозофија на секој хороскопски знак?

Прочитајте која е вашата мисла, која ве води и дефинира во животот.

Астрологијата и идеалниот подарок

Секој знак во зодијакот сака различни работи, токму затоа прочитајте што сакаат вашите блиски за следниот пат да го одберете идеалниот подарок за нив.

Која е суперсилата на вашиот хороскопски знак?

Во продолжение дознајте кој знак може да ѕирне во душата на другите луѓе, кој може да менува облик, кој е неуништлив, а кој може да лета.

Каква долна облека сакаат хороскопските знаци?

Долната облека е одличен подарок за празници, родендени и слични пригоди. Но, да се погоди нечиј вкус за долна облека може да биде навистина тешко. Затоа прочитајте што велат ѕвездите за изборот на долна облека.
Датум: 16 сеп 2012

5 романтични квалитети кои ги има секој хороскопски знак

Без разлика дали сте веќе во врска или сте во потрага по љубов, прочитајте ги петте романтични квалитети кои ги поседува секој хороскопски знак.

Какви пријатели се хороскопските знаци?

Без разлика дали сте лојални лавови, независни водолии или друг хороскопски знак, прочитајте што велат ѕвездите за вашиот стил на пријателство.
Датум: 02 сеп 2012

Како вашиот подзнак влијае на впечатокот на другите за вас?

Вашиот подзнак во хороскоп ја покажува вашата надворешна страна, влијае на првиот впечаток кој луѓето го добиваат за вас, на вашата дружељубивост и на начинот на кој вие ги доживувате и се поврзувате со другите.
Датум: 25 авг 2012
, Автор:

Астрологијата и изборот на лак за нокти

Дознајте која боја на лак за нокти му одговара најмногу на вашиот хороскопски знак...
Датум: 19 авг 2012