Астрологијата и говорот на телото

Секој хороскопски знак можеме да го познаеме според изгледот и карактеристичното држење. Еве како се однесува секој од припадниците на зодијакот.
Датум: 25 дек 2011
, Автор:

Астрологијата и смирувањето со партнерот после кавга

Дознајте како со кој знак можете да се скарате и што треба да му кажете за да го сочувате мирот.
Датум: 18 дек 2011
, Автор:

Причини поради кои раскинуваат хороскопските знаци

Секое прекинување на врска е поинакво и непредвидливо. Дознајте што не треба да правите во врската...
Датум: 11 дек 2011
, Автор:

Астрологијата и помагањето на другите луѓе

Научете како да го искористите вашиот хороскопски знак и да не му дозволувате на никој да ја узурпира вашата енергија.

Астрологијата, опростувањето и одмаздата

Дознајте како на кој знак да му се извините, каква им е суетата, како да ги елиминирате недоразбирањата и замерките, но и како да се справите со одмаздата на поедини знаци.
Датум: 27 ное 2011
, Автор:

Астрологијата и склоноста кон неверство

И покрај тоа што ниеден астролошки знак не е склон кон неверство повеќе од друг, сепак постојат навестувања за можни искушенија во животот на партнерот. Еве неколку корисни совети како да ги воочите и да ги елиминирате.
Датум: 20 ное 2011
, Автор:

Астрологијата и карактерот на вашето бебе

Понекогаш не знаете што сака вашето бебе или зошто плаче. Тешко е да се разберат малите „човечиња“ бидејќи тие не знаат да зборуваат. Но, од нивниот хороскоп може да се научи нешто за нивните потреби и за карактерот.
Датум: 13 ное 2011
, Автор:

Астрологијата и обликот на вашите очи

Дали вашиот знак во хороскоп може да го одреди обликот на вашите очи? Познавачите од оваа област велат дека може.
Датум: 06 ное 2011
, Автор:

Астрологијата и сексуалната енергија

Каква е вашата сексуална природа? Сакате луд и незаборавен секс или нежни допири и романтики? Дознајте што велат ѕвездите за вашата сексуална енергија.
Датум: 30 окт 2011
, Автор:

Астрологијата и вашето омилено милениче

Астрологијата открива кое милениче најдобро ви прилега, според карактеристиките на вашиот хороскопски знак.
Датум: 23 окт 2011
, Автор:

Астрологијата и вашиот стил на учење за тест

Учењето пред испит може да биде застрашувачки за некои ученици/студенти. Родителите можат да им помогнат на своите деца да бидат поуспешни, ако ги поддржат на ефикасен начин...

Астрологијата и вашите желби за оваа есен

Што очекувате да ви се случи во овој период од годината? Работење на добар проект, среќна љубовна врска, емоционална стабилност или добра забава? Видете што мислат ѕвездите околу ова...