Еротски хороскоп за 2014-та

Секој хороскопски знак се одликува со специфична сексуалност, сексуални желби и потреби. Под влијание на ѕвездите, оваа година може да доживеете нова љубов, нова страст или да ја распламтите жарта со вашиот сегашен партнер.
Датум: 26 јан 2014
, Автор:

Која Дизниева принцеза сте според хороскопскиот знак?

Оваа астрологија нема цел да „ви го пробие“ карактерот ниту пак да ви ја предвиди иднината, туку само да ве забавува. Според карактеристиките на секој хороскопски знак, ова се принцезите на Дизни кои ги претставуваат 12-те знаци во зодијакот.
Датум: 19 јан 2014
, Автор:

Животното мото на хороскопските знаци

Со помош на овој кус астро-водич дознајте зошто нечии туѓи постапки можат тотално да ве извадат од такт, иако за други луѓе тие не претставуваат ништо лошо.
Датум: 12 јан 2014
, Автор:

Љубовни прогнози за 2014 според индиската астрологија

Сигурно имате многу љубовни желби за 2014 кои се надеваме ќе ги остварите. Во меѓувреме, уживајте во љубовните предвидувања според индискиот хороскоп за 2014.
Датум: 05 јан 2014
, Автор:

Годишен хороскоп за 2014 година

Прочитајте што велат ѕвездите за наредната 2014 година.

Што НЕ треба да му кажете на секој хороскопски знак?

Сите нас нè нервираат различни работи, но погледнете која е реченицата што не треба да му ја кажете на некој, според хороскопскиот знак, за да спречите непотребни кавги.

Идеално место за живеење според хороскопскиот знак

Погледнете што вели астрологијата за тоа кое е идеалното место за живеење за секој хороскопски знак.

Хороскопот ви открива каков родител сте

Откријте ги вашите главни карактеристики според астрологијата, кога станува збор за родителството.

Најпривлечните и најодбивните особини кај хороскопските знаци

Прочитајте ги најпозитивните и најнегативните особини на секој знак, кои ќе ве разнежат и изнервираат.

Кои се трите најсексапилни хороскопски знаци?

Ова не е генерално правило, бидејќи и останатите знаци имаат вакви претставници, но сепак следниве три знаци отскокнуваат од толпата и се издвојуваат.

Што ги вади од такт хороскопските знаци?

Секој човек нешто го нервира и може да го извади од такт. Ова се работите кои не можат да ги поднесат хороскопските знаци.

Уредете го домот според хороскопскиот знак

Дајте му душа на просторот во кој живеете со помош на советите од ѕвездите. Сакате дом полн со ситни спомени кој заличува на музеј или пак минималистичка едноставност и строги линии? Астрологијата може да ви помогне.
Датум: 01 дек 2013
, Автор: