Љубовен астролошки профил за женски скорпии

Претставничките на овој знак зрачат со финеса, мистериозност и волшепство. Тие на мажите знаат да им ја понудат идеалната количина на предизвик и соодветно да ги наградат кога го заслужуваат тоа.

Скорпија и близнаци – пријателска комбинација

Двата хороскопски знака се љубопитни за тајните кои ги крие животот и обожаваат заедно да откриваат разни мистерии.

Астрологијата и обликот на вашите очи

Дали вашиот знак во хороскоп може да го одреди обликот на вашите очи? Познавачите од оваа област велат дека може.
Датум: 06 ное 2011
, Автор:

Скорпија и бик – пријателска комбинација

Тие обожаваат заедно да гледаат филмови, да танцуваат во дискотека, па дури и да готват, бидејќи со ваквите активности тие успеваат да ги „израмнат“ големиот број разлики помеѓу нивните карактери.

Скорпија и овен – пријателска комбинација

Една работа е сигурна: дружбата помеѓу овие два знака нема никогаш да биде досадна. Скорпијата и овенот се страсни, енергични и моќни луѓе, поради што забавата е секогаш присутна.

Астрологијата и сексуалната енергија

Каква е вашата сексуална природа? Сакате луд и незаборавен секс или нежни допири и романтики? Дознајте што велат ѕвездите за вашата сексуална енергија.
Датум: 30 окт 2011
, Автор:

Вага и риби – пријателска комбинација

Вагата и рибата можат да бидат одлични пријатели, под услов да не мораат да носат многу заеднички одлуки. Дури и кога треба да одберат кој филм да го гледаат или во кој ресторан да одат на вечера, подобро да фрлаат паричка...

Астрологијата и вашето омилено милениче

Астрологијата открива кое милениче најдобро ви прилега, според карактеристиките на вашиот хороскопски знак.
Датум: 23 окт 2011
, Автор:

Вага и водолија – пријателска комбинација

Вагата секогаш има безброј прашања на ум, а водолијата ги има сите одговори кои ù се потребни.

Вага и јарец – пријателска комбинација

Aко вие двајца планирате да одите заедно на пикник, јарецот е вистинскиот човек за организирање на храната и пијалаците, а вагата треба да се погрижи за избор на локацијата, датумот и часот на заминување.
Датум: 19 окт 2011
, Автор:

Вага и стрелец – пријателска комбинација

Овие пријатели никогаш не се изморуваат од озборување за најсвежите драматични ситуации кои им се случиле на нивните заеднички пријатели. Стрелецот никогаш нема да ù забие нож, а таа секогаш ќе го ислуша.

Вага и скорпија – пријателска комбинација

Ако вагата успее да извлече некоја информација од мистичната скорпија благодарение на нејзиниот шарм, таа ќе биде шокирана, бидејќи скорпијата може да ги почувствува нејзините најдлабоки емоции...