Риби и близнаци – љубовна комбинација

Интересно во оваа љубовна комбинација, е тоа што постои микс од интелектуален, емоционален и интуитивен поглед кон животот, што му овозможува на овој пар да донесува многу стабилни одлуки.

Риби и бик – љубовна комбинација

Најдобриот аспект на љубовната комбинација риби - бик е комплементарноста и хармоничноста на нивните различни емоционални природи.

Астрологијата и релаксирањето во слободно време

Колку навистина знаете да се релаксирате и да се препуштите на мислите кои ви говорат дека животот е убав?

Риби и овен – љубовна комбинација

Кога се испреплетуваат директниот пристап на овенот и интуитивното разбирање на емоциите на другите луѓе од страна на рибата, овие партнери, со заеднички сили формираат динамичен тим.

Астрологијата и страста

Откријте како да ја одведете интимноста со вашиот партнер до нови, „магични височини“, дознавајќи го влијанието на планетата која управува со неговиот хороскопски знак.

Астролошки профил на родените во знакот риби

Интуитивни, спиритуални и секогаш со блажена насмевка, рибите имаат позитивни карактеристики кои сите ги обожаваат. Тие се одлични пријатели, полни со разбирање...

Астрологијата и справувањето со вашиот флертувачки шеф

Уште една забава со вашите колеги, организирана од фирмата во која работите. Таму е и вашиот шеф/шефица, кој/а после неколку испиени чашки почнува да флертува со вас. Што тогаш?

Водолија и Риби – љубовна комбинација

Најдобриот аспект од комбинацијата Водолија - Риби е заедничкиот интерес на партнерите за култивирање на знаење и прифаќање на модерните и космополитски идеи.

Водолија и водолија – љубовна комбинација

Како визионери и индивидуалисти, водолиите се залагаат за културни реформи и интелигентни иновации. Сè додека двајцата партнери постојано се потсетуваат дека треба да ја одржуваат нивната романтика...

Водолија и девица – љубовна комбинација

Кога водолија и девица ќе се најдат во љубовна комбинација, тие можат да го извлечат или најдоброто или најлошото еден од друг.

Водолија и лав – љубовна комбинација

Лавот се восхитува на индивидуалноста, визијата и креативноста која ја поседува водолијата. Водолијата пак, се воодушевува на ентузијазмот, шармот и гордоста, кои се својствени за лавот.

Водолија и рак – љубовна комбинација

„Спротивностите се привлекуваат“ е реченица која ја опишува љубовта помеѓу партнерите со хороскопски знаци рак и водолија.