Уметност од конци

Францускиот уметник Себастијан Прешо е виновникот за оваа неверојатна вткаена серија на уметнички инсталации, кои ги соединуваат геометријата, креативноста и фотографијата во едно.
Датум: 10 ное 2010
, Автор:

Поткровје од соништата

Има ли некој кој не би сакал да живее тука?

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Лимон-жолтата боја се доживува како весела и жива. Еве неколку жолти елементи кои може да ви го освежат и разиграат просторот.
Датум: 08 ное 2010
, Автор:

Хотел Le Royal Monceau, разгалувач на сите сетила

Со соби и приватни апартмани, рестотани и барови, спа центар, 3D кино сала, соба за деца и елитен бутик, реновираниот париски хотел е еден од најубавите и најтренди хотели во Париз.

Хотел сместен во Боинг 727

Хотелот „Costa Verde“ нуди загарантирано уживање за своите посетители, бидејќи се наоѓа покрај одлична песочна плажа, опколен со прекрасен животински и растителен свет.
Датум: 04 ное 2010
, Автор:

Страсни бакнежи низ француските улици

Клер Стритарт прави фантастични графити на ѕидовите во француските градови Париз и Монпелије и во Бразил, цртајќи љубовници како се бакнуваат во секси и провокативни пози.
Датум: 02 ное 2010
, Автор:

Запознајте го Париз преку колачи

Запознајте го неверојатниот град Париз на еден необичен начин, преку колачи.

Гледајте го „Inception“ низ сцени од лего коцки

Двајца корисници на Фликр, Profound Whatever и Ochre Jelly, инспирирани од неверојатните сцени, решиле истите да ги создадат од лего коцки. Конечниот епилог навистина изгледа неверојатно.
Датум: 30 окт 2010
, Автор:

Најмодерната библиотека во светот

Откако светот забрзано почнува масивно да се дигитализира, се чини дека урбанизирањето и инвестирањето во зголемување на човечкиот капацитет на просторот, е најпаметниот и најпрофитабилниот...
Датум: 29 окт 2010
, Автор:

Хотел во кој би се сложиле да живеете

Во хотелот „W“, лоциран во центарот на градот Атланта, секој би сакал да отседне барем неколку дена, а причините се очигледни: уметност, забава, култура и ноќен живот. Па кој би сакал да го пропушти ова?
Датум: 28 окт 2010
, Автор:

Lavazza календар за 2011 година

Погледнете го Lavazza календарот за 2011 година, ироничен и нереален, страствен и љубовен.

Еротика од масло на платно

Kim Sung Jin е уметник од Кореја кој слика применувајќи ја техниката масло на платно. Неговите дела се карактеристични бидејќи очигледно ја истакнуваат неговата опсесија со полни румени усни.