Мебел направен од карбонски влакна

Овој необичен мебел е направен од Питер Дондерс од Белгија. Неговите модели C-Bench и C-Stone изгледаат како 3-D шкрабаници, на кои можете да седите и лежите...
Датум: 20 окт 2010
, Автор:

Неверојатна куќа покрај езеро

Ова е куќа во која бегате од реалниот свет за целонеделна забава... куќа во која се будите и му се јавувате на шефот дека сте болни и дека не можете да дојдете на работа денес...
Датум: 19 окт 2010
, Автор:

Татко кој прави креативни фотографии од своите деца

Овие фотографии се интересни поради погледот на фотографот зад нив. Тој резултира со фотографии кои не само што не враќаат на моменти од нашето детство, туку и покажуваат јасен сјај на една таткова гордост.
Датум: 18 окт 2010
, Автор:

Мост на иднината

Многу препознатливи мостови се изградени во иминатиов век - мостот Бруклин, мостот Голден Гејт, мостот Сиднеј Харбор се само дел од нив. Но, како ќе изгледаат мостовите во иднината? Одговорот ни го дава архитектонското...
Датум: 16 окт 2010
, Автор:

Компјутерски звучки што ја менуваат формата

Овие едноставни компјутерски звучници, креација на дизајнерот Карсон Леонг, се без копче за прилагодување на јачината на звукот. Од исправени и тенки, тие можат да станат широки и сплескани.
Датум: 15 окт 2010
, Автор:

Велосипед со вашето име

Колку би било кул да возите велосипед со рам извиткан во форма на вашето име?
Датум: 15 окт 2010
, Автор:

Уметнички раце во реклами за AT&T International

Можеби сте слушнале за Гуидо Данеле, уметник кој е познат по своите ексцентрични дела кои се најчесто насликани на раце или на други делови од човечкото тело. Погледнете ја неговата последна работа, за рекламни цели.
Датум: 15 окт 2010
, Автор:

Куќа на тркала

Што би рекле за возило во кое би можеле да живеете и комотен живот, па дури и да го паркирате вашиот автомобил?
Датум: 14 окт 2010
, Автор:

Видео: сурфање на вода во „Матрикс“ стил

Погледнете како изгледаат најдобрите сурфери од секој агол без да се обидувате да ги замрзнете најдобрите моменти. Видеото ќе го направи тоа за вас, и тоа во Матрикс стил.
Датум: 13 окт 2010
, Автор:

Кој не би сакал да учи во вакво училиште?

Ова навистина модерно училиште, со прекрасна атмосфера, свежи бои и уникатни луксузни простории, е ремек дело на архитектот Мекбрајд Чарлс Рајан.
Датум: 13 окт 2010
, Автор:

Time lapse видео: „Невиденото море“

„Невиденото море“ (The Unseen Sea) е дело на фотографот и аниматор Сајмон Кристен кое претставува спој од повеќе фотографии, поврзани во едно фантастично time lapse видео...
Датум: 12 окт 2010
, Автор:

iMove – концепт автомобил инспириран од производите на Apple

Што мислите за автомобил брендиран од „Епл“ (Apple)? Италијанскиот дизајнер Ливиу Тудоран, инспириран од производите на „Епл“ создал концепт на автомобил...
Датум: 12 окт 2010
, Автор: