Изработки и инсталации | Кафе пауза - Part 3

Градба чии креатори биле ослепени за никогаш повеќе да не направат исто величествено дело

Во светот ја познаваат во бајковитиот изглед, а ја сакаат и туристите, кои годишно ги привлекува повеќе од 400 илјади.

Сцени од филмот „Сам дома“ направени од колачиња кои се топат во устата

Дизни неодамна претстави сцени од филмот „Сам дома“ направени од колачиња, по повод 30-годишнината од излегувањето на првиот филм.

Момче од Мексико прави торти со фондан, а инспирација му се суперхероите и цртаните ликови

Педро Секера е млад слаткар од Мексико кој прави неверојатно реални торти со фондан, а неговата инспирација се суперхероите, цртаните ликови, а и некои ликови од игри.

Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

Кол живее во Лион и со своите креации навистина го разубавува овој француски град!

Веќе подолго време желе тортите се вистински хит, а овие неколку навистина ќе ве воодушеват

Се смета дека желе тортите потекнуваат од Мексико каде сложените креации со цвеќиња продолжуваат да бидат главен десерт на забавите.

Прекрасни куќи во кои би се чувствувале како во филмот „Сам дома“

Куќата од филмот е единствена и неповторлива, но како што се приближува Божиќ, пронајдовме неколку куќи кои потсеќаат на тоа дека домот на Кевин стана синоним за куќа од соништата украсена со божиќни украси.

Украси исполнети со џин се најновиот хит во оваа празнична сезона

Покрај тоа што се исполнети со џин, овие кул топчиња се украсени со свилени ленти кои ве оставаат без здив и совршено се вклопуваат во празничната атмосфера.

Во Амстердам има клупи за социјално дистанцирање кои се дизајнирани за безбедни средби во парковите

Едно студио за дизајн создаде нов производ што им помага на луѓето да седат заедно на отворено, притоа држејќи се на дистанца.

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Лиз раскажува свои единствени наративи, како девојче во мал снежен свет, момче кое има авантури во дивината или самовила што седи на работ на Месечината.

Креативни табуретки и други рачни изработки: Интервју со @sofka_dizajn (+ ПОДАРОК)

Уживајте во интервјуто со @sofka_dizajn, а не заборавајте и да го заследите нашиот профил на Инстаграм каде што ве очекува подарок!

Мајка создава кукли за децата со вродени аномалии да не се чувствуваат изоставени

39-годишна мајка на две деца решила да создаде организација во Велика Британија која ја користи за модифицирање на куклички кои ќе одговараат на децата со вродени аномалии.