Станче кое би го посакал секој студент

Архитектите од компанијата „Ruetemple“ прифатиле еден многу интересен проект, да дизајнираат стан од 33 метри квадратни, предвиден за двајца студенти, брат и сестра.

Елегантна вила за луксузен одмор во Хрватска

Има три раскошни спални, три бањи и фантастичен ентериер. Импресионира со модерната елеганција и чистиот стил, а оној што ќе престојува тука, со сигурност ќе посака повторно да дојде.

Ова е најтесната куќа којашто некогаш сте ја виделе

Ходниците, спалната соба, дневната просторија, па дури и тоалетот се „компресирани“ на еден креативен и необичен начин.

Супер идеи за реновирање на вашата дневна соба

Пронајдете го вашиот стил и погрижете се дневната соба да ја претворите во удобно катче, во кое креативно ќе го трошите вашето време.

Интересни дизајни за скалите во вашиот дом

Доколку во брзо време планирате да го реновирате домот или да кренете уште еден кат на вашата куќа, тогаш овие интересни дизајни за скали можат да ви бидат одлична инспирација.

Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопад

Оваа прекрасна викендичка се наоѓа во прекрасниот планински и живописен предел Биг Скај, во сојузната американска држава Монтана.

Модерна вила за тропско уживање во Тајланд

Оваа прекрасна вила се наоѓа во Кох Самуи, Тајланд и е совршено место за одмор и релаксација.

Релаксација на ултрамодерни лежалки

Дизајнерите од компанијата „Trinity Hammocks“ сакаат да го променат начинот за релаксација на луѓето со два многу слични, но уникатни дизајни на лежалки.

Романтичен хотел во Парга кој ќе ги разбуди вашите сетила

Вгнезден покрај плажа, крај кристално чистите сини води на Јонското Море и обиколен со маслинови и цитрусни дрва во заливот Лихнос, „Lichnos Beach“ е фантастичен хотел со 4 ѕвезди во Грција.

Прекрасна куќа на Хаваите

Можеби на прв поглед оваа резиденција ќе ви личи на огромно одморалиште, но сепак станува збор за прекрасен приватен имот сместен веднаш покрај крајбрежјето.

Поглед низ прозорец вреден 18 милиони долари

Некогашната исконска кула со часовник во Бруклин според која старите жители на Њујорк си ги местеле рачните часовници, денес е претворена во ултрамодерно поткровје вредно 18 милиони американски долари.

Креативни идеи за уредување розови соби

Розовата е топла боја која релаксира, па ако сакате промена во својата соба, внесете розова свежина. Еве некои идеи за уредување и декорација на розови соби.
Датум: 25 апр 2013
, Автор: