Веки-пеки | Кафе пауза - Part 4

Мал совет од „Фабриката на радоста“

Кока-кола нè инспирира да се „одлепиме“ од столчињата, да ги кренеме нашите мрзеливи задници и да согориме малку калории... Ви се верува? :)
Датум: 26 мар 2013
, Автор:

Решава три рубикови коцки истовремено додека жонглира со нив

Талент кој ќе ве остави со подзинати усти.
Датум: 26 мар 2013
, Автор:

Чадорче кое ќе ве натера да заборавите дека надвор врне

„Sky Umbrella“ е „оружјето“ против тмурните, врнежливи денови. За ова едноставно, но уникатно парче дизајн треба да му заблагодариме на легендарниот Тибор Калман.
Датум: 09 мар 2013
, Автор:

Еднаш, многу одамна…

Станува збор за фантастично парче улична уметност со моќна приказна, раскажана на уникатен начин...
Датум: 01 мар 2013
, Автор:

Луди тетоважи посветени на храна

И љубовта кон храната знае да биде безусловна. Погледнете и уверете се. :)
Датум: 18 фев 2013
, Автор:

Легендарни филмски реплики од култниот „Кум“

Мајкл Корлеоне: „Пријателите и парите се како масло и вода.“
Датум: 17 фев 2013
, Автор:

Салвадор Дали нè води во земјата на чудата на Алиса

Малкумина знаат дека генијалниот надреалист го илустрирал лимитираното издание на детската класика „Алиса во земјата на чудата“. Илустрациите денеска ги има и во дигитална форма.
Датум: 05 фев 2013
, Автор:

Како правилно се користи ескалатор?

Погледнете ја оваа интересна и корисна илустрација за правилна употреба на ескалаторите. Изработена е од Helen Tseng, за онлајн списанието „Bold Italic“.
Датум: 01 фев 2013
, Автор:

Како функционира стресот?

Одговорот лежи во следното кусо стрипче. :)
Датум: 31 јан 2013
, Автор:

Запознајте ја реалната верзија на верверичката од „Ледено доба“

Погледнете како реагира ова слатко животинче, кога ќе сфати дека е под будното око на леопард. Па, желадот и не му е толку неопходен. :)
Датум: 31 јан 2013
, Автор:

Луѓе кои меѓусебно не се познаваат, а изгледаат како близнаци

Верувале или не, луѓето на следните фотографии не се во никакви роднински врски. Иако изгледаат како близнаци, тие тие воопшто не се ни познаваат.
Датум: 31 јан 2013
, Автор:

Безобразно добро скицирана анимација на „Гангнам стајл“

Таман кога помисливме дека публиката се презасити од корејскиот хит на Псај, се појави оваа неверојатно добро скицирана и совршено синхронизирана анимација, подобра дури и од оригиналот...
Датум: 30 јан 2013
, Автор: