Веки-пеки | Кафе пауза - Part 3

Предлог куси фризури за ова лето

Погледнете ги, изберете фризура и побрзајте да закажете термин за шишање во вашето омилено фризерско студио.
Датум: 05 јун 2013
, Автор:

Кул изненадување во лименка Кока-кола

Уште еден креативен маркетинг-потег на компанијата...
Датум: 05 јун 2013
, Автор:

Моќните зборови на Мартин Лутер vs. големите мисли на Мартин Лутер Кинг Јуниор

Две моќни иториски личности кои делат многу повеќе од името што го носат. Ги дели времето и просторот во кој живееле и делувале, а ги обединува теологијата, желбата за подобар свет...
Датум: 04 јун 2013
, Автор:

Музичко чудо од дете

Со „брзина на светлината“ свири на ксилофон, па на тапани, а има само 6 години. :)
Датум: 04 јун 2013
, Автор:

Рок-верзија на најавната шпица на „Симпсонови“

Рок-изненадување за фановите на „Симпсонови“ :)
Датум: 03 јун 2013
, Автор:

Тотално безопасно оружје

Оружје кое веднаш ќе ве „разоружи“, особено ако сте љубители на современата уметност. Пушки, гранати и куршуми од делови на растенија.
Датум: 20 мај 2013
, Автор:

Соочете се со стравот од ајкула – заедно вечерајте суши :)

Внесете малку авантура во јадењето суши, доколку успеете да дојдете до една од кул чиниите на студентката по биологија, Avigayil. Од нивното дно излегува ајкула чија уста е полна соја сос... ;)
Датум: 18 мај 2013
, Автор:

Што сè прави вашето тело за само 30 секунди?

До одговорот ќе дојдете само ако продолжите со читање... :)
Датум: 17 мај 2013
, Автор:

Забавни мемориски игри со Чарли Чаплин

Проверете ги и подобрете ги вашите мемориски вештини со помош на Чарли Чаплин. :)
Датум: 17 мај 2013
, Автор:

10 забавни и слатки чоколадни цитати

„Сила е способноста да скршите чоколадо на четири парчиња, а да изедете само едно од нив“.
Датум: 10 мај 2013
, Автор:

Совршена чанта за жени-воркохолици :)

Кул и функционална чанта во облик на штипка за хартија. Изработена е од волна и алуминиум.
Датум: 10 мај 2013
, Автор: