Научниците откриваат: Кофеинот нема никаков ефект по 3 ноќи недоволно спиење

На сите ни е позната старата вежба: Не спиете цела вечер или спиете само неколку часа, пиете кафе, се чувствувате подобро, ја повторувате вежбата.

5 правила кои секоја жена треба да ги прекрши

Не мора секогаш да ги следите правила, бидејќи некои од нив постојат само со една причина: Да се прекршат.

Мерил Стрип: Животна мудрост во 6 реченици

Мерил Стрип е холивудска актерка чие име стои како синоним за титулата „Најдобрата актерка на сите времиња“.

Лековит ликер стар 90 години: Лечи од анемија, проблеми со желудникот и тироидната жлезда

Домашен ликер кој лекува од разни болести и ги обновува функциите на органите во телото.

Хороскопски мудрости: 7 цитати за астрологијата и ѕвездите

Астрологијата била инспирација за многу научници, писатели, психолози, уметници и филозофи и помогнала во откривањето на најдлабоките човекови тајни.

Едноставен трик: Кажете им збогум на инсектите и непријатната миризба во домот

Погледнете како на едноставен начин да се ослободите од инсектите и да го освежите својот дом.

Никогаш не се извинувајте за тоа што сте девојка која го следи срцето наместо разумот

До девојките кои сакаат безусловно, кои постојано даваат без да очекуваат ништо за возврат и кои без срам ги носат срцата на своите ракави.

Домашна сникерс торта повкусна од оригиналот: Десерт кој ќе ја збогати вашата трпеза

Кога сакате да направите нешто лесно и едноставно, а сепак вкусно и несекојдневно, тогаш одлучете се за оваа неодолива сникерс торта.

13 навики кои можеме да ги научиме од Јапонците

Јапонската култура до ден денес фасцинира со својата историја, архитектура, уметност и наследство.

14 инспиративни цитати за богатството и оптимизмот

Вистинските богатства не се материјалните, туку апстрактните работи, длабоките и позитивни емоции и мисли и волјата.

10 знаци кои покажуваат дека сте добро воспитана личност

Воспитувањето се учи дома, од семејството, и кога еднаш ќе се стекне, тоа вечно останува вкоренето длабоко во нашето битие, сѐ до самиот крај.