Кога сте пијани, вие сте вашата реална верзија

Секогаш кога некој ќе испие повеќе се случува да направи некоја глупост, а следниот ден да го обвинува неговото пијано „јас“ поради лошите одлуки.

11 ТВ серии што секоја жена треба да ги изгледа

Сериите земаат сè поголем замав и луѓето сè почесто уживаат во нив наместо во гледањето филмови.

13 модерни постари парови кои изгледаат подобро од холивудските ѕвезди

Убавината и стилот немаат никаква врска со бројот на свеќите на вашата роденденска торта.

10 загатки од 18-тиот век што ќе го збунат и модерниот човек

Колку всушност сме паметни без помошта од Интернетот?

Кој хороскопски знак е најсекси?

Хороскопскиот знак може многу да ни открие. Каква личност сме, што сакаме, што не сакаме, кој е нашиот талент...

Најчудните парчиња облека што можете да ги купите

Модата понекогаш е толку чудна што тоа не треба ни да не изненадува.

Како секој хороскопски знак ги искажува своите емоции?

Секој хороскопски знак различно ги искажува своите емоции.

6 најчудни работи кои се откриени во вселената

Навистина е лесно да помислите дека вселената е здодевна.

Тајните на Словенија: 9 скриени културни богатства

Словенија многупати е нарекувана „скриено богатство“.

Дел од првите фотографии во боја што ни го покажуваат животот пред речиси еден век

Многу често, кога го замислуваме периодот од раниот 20-ти век, го замислуваме во црно и бело.

4 причини зошто е добро секојдневно да гушкате некого

На луѓето им се потребни кислород, храна, вода, но и допир.