Љубовни совети од терапевти што ќе ви помогнат да ја најдете вашата сродна душа

Иако нема совршена формула за наоѓање на вистинската љубов, постојат некои работи што ќе ве подготват за неа.

Фотографиран е црн леопард од Африка за прв пат по 100 години

Ова е прв пат животното да биде фотографирано во Африка од 1909-та година.

8 љубовни цитати што можете да ѝ ги испратите на саканата личност за Денот на вљубените

Денес не заборавајте да му кажете на партнерот колку сте вљубени во него и дека неговата љубов навистина ви дава крилја.

12 трикови со кои ќе ѝ го продолжите животот на вашата облека

Погледнете некои од најчестите грешки што ги правите со вашата облека.

Урнебесни фотографии од животни со лоши фризури

Доколку сакате да се насмеете, погледнете ги овие животни со навистина лоши фризури.

Зошто на некои парови воопшто не им е грижа за Денот на вљубените?

Денот на вљубените им се допаѓа на младите парови и го користат како прилика да се чувствуваат убаво и да си подарат нешто.

5 хит техники за фарбање што се одлични за русокоси

И оваа година русата коса им е омилена на девојките.

Цели што ќе ви помогнат да го сакате она што веќе го имате

Целите на мнозинството луѓе се да ги променат нивните животи, наместо да се променат себеси.

15 знаци дека сте во врска со добра личност

Голем број од жените не се целосно сигурни како изгледа здравата врска и како би се однесувал добриот партнер со нив.

Како да ги препознаете и како да се справите со паничните напади?

Кога ќе се земат предвид интензивните физички и емоционални промени, воопшто не е лесно да се справите со овие напади.

Љубовен мињон: Изненадете ја саканата личност со вкусен десерт

Доколку немате идеја за Денот на вљубените, овие колачи се совршениот подарок.

Инспиративни илустрации коишто ќе ви помогнат да се фокусирате на љубовта кон себе

Артистката Алисон Рејчел била инспирирана од тагата и самотијата што ги чувствувала во поголемиот дел од животот.