Филмски препораки за продолжен празничен викенд

Предлог филмска листа која ќе ви помогне да го исполните слободното време овој продолжен викенд.

Изненадувачки придобивки од бакнувањето

Следниот пат кога ќе почувствувате дека сте под стрес, бакнете го вашиот партнер...

5 начини на кои не би требало да разговарате со вашиот партнер

Тоа што имате да го кажете е толку важно што мора да му се обрне внимание? Но, и покрај сѐ, не успевате во вашата намера. Прочитајте зошто...

6 знаци дека вашето куче чувствува некаков вид болка

Кучињата немаат начин на кој би ни кажале дека нешто ги боли. Па, како би требало да знаеме?

8-годишно девојче кое ќе ве маѓепса со својот глас

Неверојатна изведба на песната „Bang Bang (My Baby Shot Me Down)“ од Ненси Синатра.

„Од Зои до Томи“ – првата модна колекција на Зои Дешанел

Погледнете ја одличната колекција која Зои Дешанел ја дизајнирала за Томи Хилфигер...

Џими Фалон и Ен Хатавеј пеат бродвејски верзии од познати хип-хоп и рап песни

Дали и господа, пред да притиснете плеј заборавете на сѐ што знаете за рап музиката.

Инспиративна приказна за првите чекори на едно мало девојче

Борбата на 5-годишната Идн Грејс во процесот да научи да оди откако ѝ било дијагнозирано ретко хромозомско нарушување.

Најдобрите пријателки на малите екрани кои нѐ мотивираат да веруваме во вечно пријателство

Листа на најдобрите пријателки од ТВ сериите кои ни покажуваат како изгледа едно вистинско пријателство...

Забавни и креативни илустрации направени од зрна кафе

Интересна кафе уметност која кога ќе почнете да ја гледате, едноставно нема да можете да престанете...

5 тајни моќи на контактот со очи

Дали сте знаеле дека погледот очи-во-очи предизвикува сексуална возбуда?