18 незаборавни ресторани кои ќе ви овозможат уникатно искуство

Од високо кон небото, до длабоко под морето, погледнете ги наредниве 18 ресторани со уникатна околина кои се мелем за очите.

8 трикови со вода кои ќе ве остават без зборови

Погледнете ги овие одлични научни трикови кои ќе ве остават без зборови и ќе ве натераат уште веднаш и самите да ги пробате...

Креативен татко прави луди фотоманипулации со своите ќерки

„Изгледа гледав премногу телевизија и играв премногу видео игри кога бев дете,“ објаснува таткото за својата инспирација.

Филм: Нонстоп (Non-Stop)

На 12.000 метри височина никој не е безбеден...

Анализата на крвта од 115-годишна жена помага во откривање на тајните на стареењето

Овие резултати ни даваат надеж дека еден ден, можеби ќе може да се забави процесот на стареењето...

Како да изгледате поинтелигентно?

Сакате да го смените впечатокот кој им го оставате на луѓето и да изгледате поинтелигентно?

Несекојдневни „форензички колажи“

Мајкл Мејпс во својата уметност употребува примероци од коса, отпечатоци од прсти, фотографии, накит итн. или накратко „биографска ДНК“.

Уникатна модерна вила, дизајнирана за пензиониран пилот

Идејата била оваа вила да изгледа како да лебди во воздухот.

Како да гледате добро и без очила?

Интересен и корисен трик доколку вашите очила или леќи не ви се во близина...

Скриениот макросвет, откриен во серија од неверојатни фотографии

Јапонската фотографка Мики Асаи го следи животот на мравките и го истражува нивниот минијатурен свет од камења, цвеќиња и вода – најголемиот дел од времето, во својата градина.

Нов моден тренд: мини здолништа со јазол

Тие одлично стојат на сите видови на тела бидејќи со својот дизајн ги обликуваат колковите во совршено заоблена форма.