Кристина Стаменова | Кафе пауза - Part 60

Совети за како да се справите со лутината и фрустрацијата

Понекогаш, кога сме лути, спасот го бараме кај другите без да бидеме свесни дека самите можеме да си помогнеме. Откријте како!

5 модели на чизми што се хит оваа есен: Еве што предлагаат модните стилисти

Сè уште не сте го одбрале вашиот пар чизми за оваа есен? Не грижете се, ние ќе ви помогнеме во изборот! Прочитајте повеќе за да дознаете кои се модерните трендови за есен/зима 2021.

6 книги што морате да ги прочитате доколку сакате да напредувате во вашата кариера

Дали и вие сте од оние кои сакаат да напредуваат во кариерата, но не знаат како? Листата со книги што ја направивме за вас ги крие одговорите!

Тест: Одберете слика и дознајте што ве очекува во ноември 2021

Сакате да дознаете што ве очекува наредниот месец? Доволно е да го направите овој мал тест!

Кои видови сушено овошје се најздрави за консумирање?

Есента е време кога треба да го подобриме имунитетот, па така ви препорачуваме да внесувате повеќе суво овошје во вашата исхрана. Откријте кои видови суво овошје треба да бидат присутни на вашата трпеза.

Американец изградил огромен скелет за Ноќта на вештерките. Погледнете како!

Се ближи Ноќта на вештерките, па погледнете како еден Американец го претворил својот дом во џиновски скелет!

Астрологијата ќе ви открие нешто што можеби не сте знаеле досега: Во што е креативен вашиот хороскопски знак?

Откријте во што сте најмногу креативни врз основа на вашиот хороскопски знак!

Пустинска роза: Инспирација за Националниот музеј на Катар

За сите љубители на музеите и архитектурата! Прочитајте за неверојатното архитектонско остварување на Националниот музеј на Катар.

Знаци што ги занемарувате, а кои покажуваат дека пред вас е голема промена

Секој од нас барем еднаш во животот се почувствувал монотоно и како да сака да се откаже од сè... Сепак, големи промени се на повидок, а ова се знаците кои го докажуваат тоа!

ТЕСТ: Изберете кристал и откријте ја вашата љубовна порака

Откријте каква љубовна порака може да ви донесе еден од овие кристали преку овој мал, забавен тест!

Која е поврзаноста помеѓу тренинзите и проблемите со спиењето?

Дали ви се случило да не можете да заспиете навечер откако претходно сте вежбале во теретана? Научниците ја најдоа причината за овој проблем!