Христина Видевска | Кафе пауза - Part 5

Шумливи топчиња за капење: Дали може да ѝ наштетат на слузницата на вагината?

Ништо не може да ве релаксира повеќе од пенлива бања и чаша вино. Но, дали последицата од таквото уживање може да биде вагинална инфекција и како да се спречи тоа?

6 знаци дека перфекционизмот ве спречува да напредувате и како да си помогнете

Ако перфекционизмот суптилно го спречува вашиот успех, време е да научите како да престанете да се трудите да бидете совршени.

Рецепт за вечера: Печено сирење со кељ и леблебија

Остатоците од ручекот не ви звучат примамливо, па што ви преостанува освен да бидете креативни? Што велите за сирење за вечера?

Уметник прави тетоважи што оставаат без здив и изгледаат како да се излезени од бајка

Чен привлече многу странски клиенти во својата родна Кина поради својот стил, кој има дух на традиционалната кинеска култура.

7 начини да се ослободите од болката во вратот и грбот

Мускулните грчеви се начин на кој телото ви кажува дека нешто не е во ред со вашиот животен стил. За среќа, постојат многу начини да се ублажи болката и да се спречи во иднина.

Како да престанете со доењето: 5 техники што ќе ви помогнат да го одвикнете бебето од мајчиното млеко

Без разлика дали вашето дете е старо неколку месеци или неколку години, ова е одлука за која треба да размислите добро.

Куќи за миленичиња што се вклопуваат во модерниот ентериер

Без оглед колку им е пријатно во вашиот скут или во креветот, тие заслужуваат свој агол каде што ќе бидат задоволни и на сигурно.

10 фотографии од секојдневни работи од птичја перспектива: Дали ќе погодите за што станува збор?

Внимателно проучете ја секоја фотографија и обидете се да откриете за што станува збор пред да го погледнете точниот одговор под секоја слика.

Крцкави и меки: 5 идеи за кроасани-сендвичи што би ги јаделе во кое било време од денот

Mеките и крцкави кроасани се одлична основа за путер од кикирики, чоколадо или овошје, а во солени варијанти се полнат со јајца, авокадо и други вкусни состојки.

Запознајте го новиот тренд за шминкање: „Halo eye“

Неодамна почна да се истакнува друга техника за шминкање на окото, за која многумина тврдат дека може да ѝ стане опасна конкуренција на техниката зачадени очи.

7 работи што треба да престанете да ги правите пред тренинг

Со правилна рутина, вашето тело ќе може да функционира на повисоко ниво и да ве носи сè поблиску до целта по која копнеете.

8 совети што може да ви го спасат животот во екстремни ситуации

За да го намалите ризикот, треба да знаете како да се однесувате и да не ве фаќа паника за време на екстремни ситуации.