За да љубите Вага, треба да го љубите секој дел од неа

За да љубите Вага, треба да го љубите секој дел од неа

Ако имате Вага во својот живот, треба да го разберете и да го љубите секој дел од неа.

Да љубите Вага е да љубите колку таа ја цени уметноста. Таа често се губи во страсни проекти. Таа ги цени принципите на уметноста – балансот и хармонијата, најчесто. Затоа и најчесто не е премногу критична кон другите.

Да љубите Вага е да знаете дека таа има потреба од баланс. Сигурно веќе сте забележале дека Вагата сака да ги задоволи сите луѓе во својот живот. Затоа и тие се привлечени од неа – таа сака сите да бидат среќни, бидејќи обожава луѓе. Но истовремено, таа има потреба и од време за себе. Со цел да расте и да се развива, таа мора да добие простор и време да ги открива новите елови од себе, што само таа може да ги покаже.

Да љубите Вага е и да знаете дека таа има потреба да љуби. Кога станува збор за љубовта, таа навистина го цени партнерството. Нејзината единствена желба е да биде во врска со некого. Така ќе го добива потребното внимание што толку многу го сака. Таа сака да биде забележана и ценета.

Да љубите Вага е да ја љубите и самата љубов. Со Вагите владее Венера, планетата на љубовта. Тие најдобро се чувствуваат во атмосфера каде што љубовта ја има централната позиција. На тоа магично, нежно, безбедно место.

Прочитајте ги и 20-те животни принципи според кои се води секоја Вага.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар