Викенд љубовен хороскоп: Нептун подготвува бајковита романса за сите

Викенд љубовен хороскоп: Нептун подготвува бајковита романса за сите

Викендов ќе биде исполнет со интуитивни вибрации кои ќе влијаат на вашето расположение и вашиот пристап кон љубовта.

vikend-ljuboven-horoskop-neptun-podgotvuva-bajkovita-romansa-za-site-kafepauza.mk

Денес, петок, Сонцето е во опозиција на Нептун, што во вас ќе создаде еден вид копнеж. Тоа меланхолично чувство има врска со поврзувањето со блиска личност, односно со вашата желба за поврзување. Трагате по речиси божествена врска со некој посебен. За среќа, ќе можете да ја почувствувате таа поврзаност на ниво на сродни души со вашиот партнер. Ќе бидете маѓепсани еден од друг во петок навечер и тоа чувство ќе биде обострано, па може да доживеете чудесна, бајковита романса.

Нептун владее со „вашите сфери“, чувствата на имагинација, непопречена волја и безусловна љубов и токму тоа е она што сакате да го почувствувате кога со него се поврзува Сонцето.

Во сабота и недела Месечината ќе остане во знакот Скорпија благодарејќи на што ќе можете да почувствувате особена длабочина, а можеби и врвот во вашата врска. Можеби ќе се почувствувате посесивно, но ќе бидете свесни за тоа дека сте способни да ги сакате и најтемните страни на вашиот партнер. Поточно, тоа можеби и најмногу ви се допаѓа.

Еве во кој степен ќе ја почувствуваат романсата хороскопските знаци викендот од 29 до 31 август:

 

Овен: ❤♡♡

Бик: ❤❤♡

Близнаци: ❤♡♡

Рак: ❤❤❤

Лав: ❤♡♡

Девица: ❤❤♡

Вага: ❤♡♡

Скорпија: ❤❤❤

Стрелец: ❤♡♡

Јарец: ❤❤♡

Водолија: ❤♡♡

Риби: ❤❤❤

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар