Што нè очекува за време на полната месечина во Јарец на 24 јуни?

Што нè очекува за време на полната месечина во Јарец на 24 јуни?

На 24 јуни, полната месечина во Јарец ќе биде во секстил со Јупитер, планетата на среќата, изобилството и просперитетот. Овој магичен спој со месечева енергија ја прави полната месечина во јуни симбол на среќа, дарежливост и оптимизам.

Што нè очекува за време на полната месечина во Јарец на 24 јуни?

Нè чека одлична месечева фаза, која ќе успее да ги избрише, да ги поправи и да ги излекува сите негативни работи што се случија за време на затемнувањето на Сонцето, по 10 јуни. Особено се однесува на решавањето лаги и измами.

Полната месечина ќе биде во знакот на Јарец и прави еден многу позитивен аспект. Дури и да има некои предизвици и проблеми, лесно ќе успеете да се ослободите од нив.

Главниот фокус за време на оваа полна месечина ќе бидат на семејството, домот, врските. Можни се тензии, конфликти и кризи, но месечевата енергија ќе ви даде емоционална сила и зголемена интуиција за надминување на сите пречки и предизвици.

Во овој период ве очекуваат нови пријателства со луѓе кои можат да ви помогнат емотивно, но и во кариерата. На работа ве чека напредок, самопромоција, а многу од вашите планови ќе бидат чекор поблиску до исполнување.

Исто така, оваа месечева фаза е добра за патување и за проширување на хоризонтите.

Прочитајте какви убави работи носи ретроградниот Јупитер од 20 јуни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар