Предлог филмови кои треба да ги погледнете во 2020 година според хороскопскиот знак

Предлог филмови кои треба да ги погледнете во 2020 година според хороскопскиот знак

Има многу нови филмови кои беа промовирани периодов. Во овој празничен период ние ви предлагаме филм за секој хороскопски знак, а ваша задача е да го погледнете во Новата година.

Овен: „Bombshell“

Предлог филмови кои треба да ги погледнете во 2020 година според хороскопскиот знак

Вие сте многу амбициозни и знаете како да се справите со предизвиците. Жестоката, вртоглава атмосфера и брзото темпо како во акционите филмови сигурно ќе ви го привлечат вниманието во оваа драма.

Бик: „Queen and Slim“

Предлог филмови кои треба да ги погледнете во 2020 година според хороскопскиот знак

Ова филмско издание најдобро ја доловува лојалноста и посветеноста на Бикот. Плус приказната навистина ја доловува крутата надворешност и меката внатрешност на Бикот.

Близнаци: „Star Wars: The Rise of Skywalker“

Предлог филмови кои треба да ги погледнете во 2020 година според хороскопскиот знак

Ниту еден хороскопски знак не ги отелотворува светлата и темната страни на Силата претставени во овој филм, подобро од Близнаците. Па затоа ви препорачуваме да го погледнете новото продолжение од сагата „Војна на ѕвездите“.

Рак: „Knives Out“

Предлог филмови кои треба да ги погледнете во 2020 година според хороскопскиот знак

Раковите се посветени на семејството. Тие, сакаат добра мистерија, затоа што се сомничави кон странци и имаат силна интуиција. Затоа овој филм е идеален за нив.

Лав: „Frozen II“

Предлог филмови кои треба да ги погледнете во 2020 година според хороскопскиот знак

Лавовите се родени водичи со природно чувство за драматичност, а ниту еден лик од Дизни не е толку силен колку кралицата Елса од Арандел. И покрај тоа што е Снежна кралица, таа има огнена енергија.

Девица: „Harriet“

Предлог филмови кои треба да ги погледнете во 2020 година според хороскопскиот знак

Девиците никогаш не прават ништо половично и имаат несебична природа што им соодветствува само на Рибите. Овие особини дефинитивно ја опишуваат хероина од „Подземната железница“ Хариет Тубмен, прикажана во филмот „Хариет“ од Синтија Ериво.

Продолжете да читате на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар