Полната месечина на 24 јули ги носи овие важни промени

Полната месечина на 24 јули ги носи овие важни промени

Полната Месечина во Водолија ќе ни донесе бран промени, добра енергија и вибрации кои ќе нè доведат до духовно заздравување. Тоа е всушност една од двете полни месечини во Водолија бидејќи полна месечина во Водолија нè очекува и следниот месец.

Полната месечина на 24 јули ги носи овие важни промени

Добрата работа што има две полни месечини во Водолија за толку краток временски период е што тие ќе дејствуваат во неверојатна меѓусебна хармонија. Сè што ќе ни се случи за време на првата полна месечина во Водолија, ќе биде цврсто поврзано со следната, што ќе биде на 22 август.

Полната Месечина во текот на јули носи енергија на трансформација и целосни промени. Ќе сфатите што треба да оставите за да можете да доживеете преродба. Ќе почувствувате неверојатна потреба да промените нешто и да се ослободите од некои работи, а ќе бидете водени од интуицијата.

Со овој вид енергија, ќе бидете неверојатно проактивни и со отворен ум. Енергијата на Водолијата е револуционерна и ќе ве натера да се промените. Исто така, ќе ви даде храброст да преземете одредени чекори.

Прочитајте кои 3 хороскопски знаци ќе се забавуваат најмногу ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар