Полната месечина им носи многу среќа на овие 3 хороскопски знаци

Полната месечина им носи многу среќа на овие 3 хороскопски знаци

Првата полна месечина оваа пролет нè очекува на 28 март и ни ја носи убавината на животот преку свеста за рамнотежа и компромис. Ќе имаме можност да најдеме средина во нашите односи и да се соочиме со сите предизвиците. Оваа лунарна енергија ќе има прекрасно влијание врз некои хороскопски знаци. Откријте дали вашиот хороскопски знак е на списокот.

Полната месечина им носи многу среќа на овие 3 хороскопски знаци

Близнаци

Полната месечина понекогаш може да предизвика тешки емоции, но овој пат Близнаците ќе почувствуваат олеснување и ќе бидат дружељубиви. Ќе имате неверојатна креативна енергија, па затоа сега е одлично време да им се посветите на уметноста, хобијата и проектите што ги сакате. Имате можност да направите сериозен потег кога станува збор за оживувањето на вашите разиграни визии.

Бидејќи оваа полна месечина ќе расте во секторот на забавата, исто така е одлично време да флертувате и да ја прифатите вашата романтична врска.

Внесувате поголема страст во вашата врска со партнерот. Во секој случај, забавата и слушањето на гласот на срцето ви носат хармонија за време на полната месечина.

Рак

Полната Месечина ве охрабрува да бидете активни на социјално ниво. По врвот на емоциите што ги донесе младата месечина на почетокот на овој месец, искористете ја оваа лунарна енергија како време за полнење на вашите духовни и физички батерии.

За да создадете вистинска рамнотежа во вашиот живот, понекогаш треба да отстапите од секојдневната работа и да стапите во контакт со вашето вистинско јас, за да можете да процените што недостасува и од што треба да се ослободите. Сега е идеален период да поминете малку време сами и да им се посветите на своите мисли.

Наместо да правите некои големи друштвени планови, изолирајте се и посветете се малку на себе и на вашите потреби. Пишувајте дневник, наспијте се или опуштете се во мирислива бања.

Риби

Ќе имате засилени емоции, но и нежни позитивни вибрации, а тоа ќе ви помогне да ја промените динамиката во вашите односи.

За време на полната месечина, фокусирајте се на вашата потсвесна и мистична страна. Стапете во контакт со вашите желби и преку медитација зголемете ја вашата свест за да ги гледате работите појасно.

Откако ќе стапите во контакт со вашата внатрешна страна, ќе можете поефикасно да одите напред поставувајќи граници и дозволувајќи ѝ на вашата чувствителна страна да се прикаже на безбеден и здрав начин.

Вие ја заслужувате оваа можност да направите пауза и да нурнете во длабочините на вашата душа.

Прочитајте кои 3 хороскопски знаци ќе ја пронајдат својата сродна душа оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар