Ноември е месец на сродни души! Еве што значи ако често го гледате бројот 1!

Во текот на месец ноември, сонцето ќе биде во Скорпија, знакот на сродните души. Ноември е месец кога судбината ќе спои две сродни души, но за да дојде до тоа, ќе морате малку да се потрудите. Универзумот ќе ви овозможи состанувања, а на вас останува да ја преземате понатамошната иницијатива.

Ноември е месец на сродни души! Еве што значи ако често го гледате бројот еден

Честопати судбината праќа знаци преку бројките, без разлика дали се тие на часовникот или на регистарските таблички на возилата. Една од најпознатите комбинации е 11:11. Комбинацијата може да биде и поширока – 11, 111 или 11111. Во секој случај, повторувањето на бројот 1 е судбински аларм и знак дека се очекува нешто големо. Но, тоа не е сѐ. Комбинацијата 11:11 исто така означува длабока врска со сродните души. Кога често ја гледате, тоа значи дека треба да обрнете влијание на своите чувства и мисли, да заборавите на разумот и да го слушате срцето.

Ноември е месец на сродни души! Еве што значи ако често го гледате бројот еден

Бидејќи ноември е единаесетти месец во годината, во единаесеттиот ден овој месец следува космички повик кога ќе се разреши вашата љубовна ситуација. Кога на сето тоа ќе го додадете и тоа дека на овој датум ќе има и млада месечина, астролозите нагласуваат дека навистина ќе ви се промени љубовниот живот и тоа на најдобар можен начин! Затоа, овој месец поминете го во мир и слушајте ги знаците. А тогаш кога ќе добиете знак, постапете онака како што ви вели срцето.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар