Неделен хороскоп од 20 до 25 февруари: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Неделен хороскоп од 20 до 25 февруари: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Не пропуштајте ја астролошката прогноза за оваа недела!

Неделен хороскоп од 20 до 25 февруари: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Овен

Не очекувајте нови идеи оваа недела. Дури и ако се појави нешто вредно, астролозите ве советуваат да ја заштедите енергијата. Прекумерната активност може да му наштети на здравјето. Ослободете се од негативните емоции и останете смирени. Освен тоа, ќе добиете добри вести од некоја блиска роднина.

Бик

Мора да ги средите вашите принципи и да научите како да ги запознавате други луѓе. Освен тоа ќе имате нови можности за интроспекција и привремено запирање, одмор, будење на мудроста.

Близнаци

Слушајте ги советите на најблиските и внимателно дејствувајте. Фокусирајте се на комуникацијата и планирањето, како и на средување на домот. Астролозите ви препорачуваат да работите повеќе на себе за да ја започнете оваа недела со позитивни мисли.

Рак

Следните седум дена ќе ви помогнат да постигнете хармонија во животот – време е да ги исчистите негативните емоции. Треба само да започнете, да преземете важни чекори и да напредувате. Проблемот е што активната Венера ќе ја зголеми желбата за мрзеливост и апатија. Обидете се да бидете колку што е можно поактивни.

Лав

Треба да работите на себе и да го исчистите умот од лошите мисли. Исто така, ќе биде корисно да се заштитите од негативна енергија. Астролозите најавуваат дека со доаѓањето на пролетта за вас ќе започне нов живот, но зимата сè уште не завршила, па затоа е важно да останете присебни. Фокусирајте се на одржување на финансиската стабилност.

Девица

Внатрешниот глас ќе ви овозможи брзо да разберете како да постапите во дадена ситуација за да излезете како победници од неа. Не се посветувајте на премногу комплицирани проекти и случаи. Љубовната активност нема да се намали, но поради Венера, астролозите ве советуваат да останете свои. Така ќе ги зголемите шансите за успех во љубовната врска.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар