Неделен хороскоп од 19 до 25 декември: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Неделен хороскоп од 19 до 25 декември: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Не пропуштајте ја астролошката прогноза за оваа недела!

Неделен хороскоп од 19 до 25 декември: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Овен

Оваа недела треба да се фокусирате на славење, дружење и опуштање. Изминатите неколку месеци бевте зафатени на работа, а оваа недела конечно ќе имате време за одмор. Вашиот личен живот исто така ќе се подобри доколку му посветите повеќе време на семејството.

Бик

Можни се одредени промени и загуби. Но, ако се прилагодите на промените, сè ќе оди полесно. Ова е хаотична недела во која ќе се почувствувате збунети и ќе наидете на неразбирливи луѓе и тешки ситуации. Од финансиски аспект, неделата исто така нема да ги исполни очекувањата, бидејќи непредвидените трошоци можат особено да му влијаат на вашиот паричник.

Близнаци

Простувањето нема да го смени минатото, но може да ви донесе поголем мир. Затоа, оваа недела треба свесно да се потрудите да продолжите со животот и да не размислувате премногу за работи кои ви предизвикаат голема болка. Финансиски, ќе уживате во зголемените приходи заедно со зголемените трошоци. Можни се и убави изненадувања за вљубените.

Рак

Вистинската среќа не се постигнува со самозадоволство, туку со посветеност на целта, а она што вам ви недостасува во моментов е јасност и цел во животот. Треба да планирате, но и да им верувате на пријателите. Обидете се да воспоставите рамнотежа и меѓу приватниот и професионалниот живот. Време е искрено да разговарате со партнерот и да ги споделите вашите желби и соништа. Бидете сигурни дека ќе ве разбере и ќе ве поддржи.

Лав

Размислете за вашите сегашни благослови, а не за вашите минати несреќи. Во моментов се справувате со многу негативни и песимистички мисли, а таа негативност ве прави депресивни. Треба да се стремите кон позитивното и да избегнувате работи што ве растажуваат. Грижете се за вашето здравје. Осамените претставници на знакот сè уште не треба да сметаат на долга врска – романсата што ќе се случи ќе биде многу кратка.

Девица

Многу е подобро да ги прифатите работите онакви какви што се, со трпение и смиреност. Оваа недела треба да се ослободите од чувството на постојана вознемиреност и да се фокусирате повеќе на внатрешната среќа отколку на парите. Во поглед на љубовта, ве очекува интензивна енергија.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар