Неделен хороскоп од 18 до 24 април: Што ќе ни донесе сезоната на Бикот?

Неделен хороскоп од 18 до 24 април: Што ќе ни донесе сезоната на Бикот?

Во вторник Сонцето го напушта Овенот и влегува во знакот на Бикот со што ќе започне период од четири недели во кој ќе се поврземе со надворешниот свет преку нашите сетила. Како земјен знак, Бикот го забавува темпото на животот за да ја забележиме убавината што е насекаде околу нас.

Неделен хороскоп од 18 до 24 април: Што ќе ни донесе сезоната на Бикот?

Овен

Во текот на оваа недела универзумот поволно ќе влијае врз вашиот финансиски сектор. Имено, сезоната на Бикот е одлично време да работите на финансискиот план кој ќе ви донесе големи успеси. Сепак, ќе мора да им пристапите на работите од поинаква перспектива овој пат. Астролозите ви препорачуваат да инвестирате повеќе во технологија за поголеми резултати.

Бик

Среќен роденден, Бик! Како што сончевата светлина го осветлува вашиот знак, таа го осветлува и вашиот пат кон повозбудлива иднина! Универзумот ве „турка“ кон промените, а оваа недела ќе биде идеална да размислите за тоа што постигнавте досега, но и за напредокот што сакате да го видите во следниот период. Креативноста ќе се покаже клучна во остварувањето на вашите цели, затоа посветете ѝ повеќе внимание.

Близнаци

Како што Сонцето навлегува во вашиот сектор на потсвеста, така ќе сакате да поминувате повеќе време во самоанализа. Колку што можете, обидете се да го исклучите шумот од надворешниот свет за да се поврзете со вашата интуиција. На тој начин ќе добиете инспирација за нови идеи. Покрај тоа, како што астероидот Јуно навлегува во знакот Риби, можно е да добиете нова понуда за работа.

Рак

Астролозите имаат големи вести за вас! На 15 април црната Месечина влезе во вашиот знак каде што ќе остане сè до 7 јануари. Овој феномен ќе ви пружи на располагање огромно количество на енергија. Освен тоа, во следниот период особено ќе се заинтересирате за астрологијата и таротот. Ова, меѓу другото, ќе биде и повик да ги истакнете оние особини од вашата личност кои досега биле потиснати и да блесне на површина вашето „јас“!

Лав

Сезоната на Бик е идеално време да вложите време и труд во вашата кариера. Со оглед на тоа дека следните четири недели ќе навестат многу промени од оваа област во вашиот живот, размислете за тоа што би сакале да манифестирате. Како можете да внесете повеќе слобода? Што ве спречува да бидете покреативни на работа? Одговорите на овие прашања ќе имаат огромно значење врз вашиот понатамошен кариерен развој!

Девица

Проширете ги вашите хоризонти! За вас, сезоната на Бик е идеален период за преземање ризици. Кои работи од вашиот список не успеавте да ги направите досега? Ќе можете да им се посветите токму во следните недели. Испланирајте го патувањето за кое долго време копнеевте, или запишете се на курсот кој сакате да го посетувате.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар