Најкраткиот хороскоп на светот: По неколку зборови за секој знак!

Најкраткиот хороскоп на светот: По неколку зборови за секој знак!

Мислите дека се потребни повеќе зборови за да го опишат вашиот хороскопски знак и да ја доловат неговата природа? Грешите! Верувале или не, вашата личност може да се открие само со неколку едноставни зборови. Доволен е еден збор за да се опише што секој хороскопски знак мисли, говори и прави. Во продолжение, уверете се во тоа и самите…

Најкраткиот хороскоп на светот: По неколку зборови за секој знак!

Овен

Мисли многу.

Говори малку.

Дејствува правилно.

Бик

Мисли на сѐ.

Говори уверливо.

Дејствува без подготовка.

Близнаци

Мисли на себе.

Говори како што мисли.

Дејствува самоуверено.

Рак

Мисли постојано.

Говори допадливо.

Дејствува онака како што ќе му се каже.

Лав

Мисли правилно.

Говори премногу.

Дејствува само ако нема избор.

Девица

Мисли едно.

Говори друго.

Прави трето, но успешно.

Најкраткиот хороскоп на светот: По неколку зборови за секој знак!

Вага

Мисли премногу.

Говори искрено.

Дејствува одговорно.

Скорпија

Мисли сосредоточено.

Говори правилно.

Дејствува онака како што сака.

Стрелец

Мисли дека само тој/таа мисли.

Говори дека сите освен него/неа се лоши.

Дејствува како со туѓи раце.

Јарец

Мисли на она што ќе му падне на памет.

Говори како што мисли.

Дејствува како што знае и умее.

Водолија

Мисли што треба да направи.

Говори ако е потребно.

Дејствува најдобро од сите.

Риби

Мисли дека никој ништо не знае.

Говори за да паметува.

Дејствува во зависност од тоа дали некој ќе проверува.

Прочитајте го и овој краток и прецизен хороскоп за 2017 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар