Мистериозни и комплексни: Скриените тајни на жените Јарци

Мистериозни и комплексни: Скриените тајни на жените Јарци

Јарците се редок, заштитен вид што се кријат себеси од универзумот. Нивниот мозок е многу криптичен и комплексен. Тие се мистериозни, но сепак живеат за моментите во кои можат да бидат слободни. Тие се движат на дивата страна, но чекорат со намалена самодоверба. Нивните чекори се бавни. Тие погледнуваат два пати пред да ја преминат улицата. Нивното лице е малку подзатскриено од светот.

Нивното срце е малку подзатскриено од светот. Тие имаат потешкотии при покажувањето на нивните емоции. Но, сепак успеваат да се пробијат низ болката. Всушност, тие ја потиснуваат болката. Жените Јарци се подготвуваат за разочарување однапред, па затоа и никогаш не се разочаруваат многу. Ако се подготвите за најлошото, не постои непознат фактор што може да ве изненади. Имајќи го ова на ум, тие потајно се надеваат на најдоброто.

Ако се пробиете до срцето на жените Јарци, вие сте ја решиле најтешката рубикова коцка. Најверојатно сте ракетен научник од 21-от век. Бидејќи тие откриваат многу малку од себе. А и постојано се борат да најдат мир со своите несигурности. Се борат да ја дефинираат својата вредност. Исто како што се борат и да веруваат некому.

Но, длабоко во себе, жените Јарци сакаат да бидат љубени. Тие сакаат некој да ги држи цврсто во своите раце и да им го покажат целиот свет. Иако се кријат зад сите тие штитови и ѕидови, сепак посакуваат љубов, внимание и прифаќање. Тие сакаат да бидат заштитени. Сакаат некој да ги бакне во челото пред да заспијат.

Сакаат и да љубат некого. А кога љубат, љубат страсно. Веруваат дека е потребно време да се развие довербата меѓу две индивидуи, но кога тоа ќе се случи, целосно се предаваат. И нивната љубов го извлекува најдоброто во луѓето. Тие веруваат дека малите нешта се најважни, малите нешта на добрина и внимание. И покрај тоа што можеби не секогаш отворено ќе ви ја покажуваат љубовта, тие без сомнение ќе ви ја потврдуваат преку своите дела.

Јарци: Луѓето со овој хороскопски знак сакаат да го променат светот!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар