Марс минува низ Близнаци: Кои хороскопски знаци треба да бидат претпазливи до 15-ти мај?

Планетата Марс влезе во знакот Близнаци и ќе остане таму до 15-ти мај. Во астрологијата Марс претставува борбеност, пороци и гнев, а во овој знак се чувствува немирно и бара решение на проблемите.

Марс минува низ Близнаци: Кои хороскопски знаци треба да бидат претпазливи до 15-ти мај?

Во текот на оваа транзиција, вашата психичка енергија ќе биде силна и ќе бара физички својства. Ова значи дека многу ќе зборувате, ќе се чувствувате нервозно и ќе правите неколку нешта одеднаш. Поради зголемената работна мотивација, ќе сакате да завршите што е можно повеќе обврски за кратко време.

Иако работењето повеќе нешта одеднаш ќе ви изгледа лесно, сепак ќе бидете површни и непрецизни. Ќе поминете многу време исправајќи ги грешките, доколку воопшто ги воочите. Релаксирањето нема да ви оди од рака. Штом ќе останете без обврски, ќе почнете да се чувствувате лошо и ќе размислувате многу или ќе барате некаква акција.

Потребата за дружење ќе биде зголемена, а најмногу време ќе минувате обидувајќи се да надмудрите некого. Ќе се обидувате да им докажете на другите дека сте во право со евтини логични одбрани, или самите ќе се заплеткате во вашата приказна и ќе се расправате поради тоа.

Ова нема да има некое големо влијание во неформалните разговори, но доколку преговарате за нешто важно, обидете се што побрзо да преминете на главното и не бегајте од темата. Во спротивно, нема да дојдете до никакви заклучоци или одлуки.

Доколку имате проблеми со спиењето, тоа би можело да се влоши во наредниот месец и пол. Доколку досега не се појавиле вакви промени, очекувајте несоница.

Минувањето на Марс низ Близнаци е поволен период за спорт и рекреација. Умерената физичка активност ќе ви помогне подобро и полесно да заспиете

Доколку сте родени во знакот Близнаци, Девица, Стрелец или Риби, бидете внимателни во спортот, сообраќајот и работењето со електрична енергија. Марс ќе ви биде непријателски настроен, па можно е да настанат некакви повреди, замор на мускулите и инциденти со материјална штета.

Дознајте и кои хороскопски знаци ги очекува неверојатна љубов овој април.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар