Која емоција му е најтешко да ја изрази на секој хороскопски знак?

Емоциите се природна работа. Се создаваат во секој од нас, а сепак сите понекогаш имаме проблем да се носиме со нив. Најчесто тоа значи дека не знаеме како да се поставиме кон себеси или кон другите заради емоциите кои владеат со нас, а неретко имаме проблем да го изразиме она што навистина го чувствуваме. За некого е тоа љубовта, за некого срамот. Ако треба да одбереме по една емоција која секој хороскопски знак има мака да ја изрази, би се добил овој резултат:

Која емоција му е најтешко да ја изрази на секој хороскопски знак?

Овен

Страв

Бик

Копнеж

Близнаци

Срам

Рак

Лутина

Лав

Љубомора

Девица

Збунетост

Вага

Иритираност

Скорпија

Љубов

Стрелец

Среќа

Јарец

Возбуда

Водолија

Разочараност

Риби

Тага

Проверете и од што се плаши секој хороскопски знак во љубовните врски.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар