Кои ќе бидат најсреќните датуми во март?

Кои ќе бидат најсреќните датуми во март?

Март е првиот месец од пролетта, месецот кога почнуваме да планираме, кога сме полни со енергија и сме подготвени да ги прифатиме големите можности кои ни се нудат. Според астролозите, овие 6 датуми ќе бидат најповолни и најсреќни во март:

Кои ќе бидат најсреќните датуми во март?

3 март – денот на огледалото

Серијата од 3-3 годинава ќе биде поволен ден за личен развој. Овој ден можете да го посветите на стекнување нови знаења, опуштање и пронаоѓање креативни активности. Овој поволен ден ќе биде и исклучително важен затоа што ќе бидете мотивирани да ги надминете предизвиците, да направите нови планови и да се насочите кон подобар животен пат.

7 март – денот на промената на позицијата на Сатурн

Од март 2020 година, Сатурн е во знакот Водолија. На 7 март оваа година планетата ќе се пресели во знакот Риби. Ова ќе биде особено важен настан според астролозите. Во принцип, таквата транзиција ќе ни донесе многу важни промени во сите области од животот.

16 март – Венера влегува во Бик

Планетата ќе остане во овој знак до 10 април. На овој ден многу е важно да се занимавате со домашни работи, да го исчистите домот од непотребните работи и негативната енергија. Обидете се на овој ден да го промените вашиот живот на подобро, менувајќи ги лошите навики во позитивни. Ова е совршен ден да направите нешто за себе и да го промените вашиот имиџ.

19 март – Меркур влегува во Овен

Преминот на Меркур кон Овен ќе ни даде нова инспирација и самодоверба, ќе ни го врати вниманието и ќе ја зголеми желбата за знаење. Планетата ќе остане во овој знак само до 2 април. На овој ден обидете се целосно да им се посветите на финансиските и правните работи.

20 март – пролетна рамноденица

Ова е многу поволен и, можеби, најсветлиот ден од март бидејќи ќе биде полн со позитивна енергија. Ова ќе биде добар ден и за одмор и за работа. Сепак, не занемарувајте ја интуицијата на овој ден.

23 март – премин на Плутон во Водолија

Најоддалечената планета, Плутон, ќе премине во знакот Водолија. На овој ден ќе се означи крајот на петнаесетгодишниот период на престој на Плутон во знакот Јарец. Оваа транзиција може да го направи 23 март мистериозен, необичен и исполнет со важни настани.

Откако прочитавте за најсреќните датуми во март, можеби ќе сакате да прочитате и што секој од хороскопските знаци треба да направи за да има успешна пролет.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар