Дознајте на кој хороскопски знак сѐ ќе му оди од рака оваа пролет

Дознајте на кој хороскопски знак сѐ ќе му оди од рака оваа пролет

Периодов е вистинско време за љубов, пари и среќа, а токму тоа и го очекува овој хороскопски знак веднаш штом се појават првите пролетни зраци. Топлите денови будат љубовна енергија во нас, но припадниците на овој знак ќе заблескаат со посебен шарм. Кога нѐ интересира љубовната магија на астрологијата, секогаш прво се прашуваме со кој знак владее Венера, симболот на убавината и романтиката. Оваа пролет 2017 година, Венера ќе ги оствари љубовните желби на темпераментниот Овен.

(1) Дознајте на кој хороскопски знак сѐ ќе му оди од рака оваа пролет

Од 25-ти февруари, овој период од животот на Овенот е „зачинет“ со романтичен прав кој ја засилува страста до максимум. За тоа е заслужна Венера која е во знакот Овен од 3-ти февруари до 2-ри април, а потоа и од 28-ми април до 6-ти јуни.

Не е ни чудно тоа што Овенот се чувствува како да е на седмо небо. Сѐ се врти околу припадниците на овој знак, па затоа и самите се грижат за изгледот и начинот на однесување. Сепак, би требало да се опуштите бидејќи нема да ви треба многу за да привлечете внимание. Но, искористете ја оваа промена до максимум за да си ја зголемите самодовербата во оние животни области каде што малку се намалила.

Што се однесува до шармот, тука не треба ништо да зголемувате. Сите ве сметаат за исклучително пријатно друштво и никој нема да може да остане рамнодушен на вашата неодоливост и привлечност. Сите љубовни сили на планетите работат во ваша корист, па така и Марс ќе ви ја зголемува страста до 9-ти март. Никој нема да може да ви одолее, а таа самоувереност во освојувањето ќе ве направи уште попривлечни.

Овие прогнози не се однесуваат само на лицата родени во знакот Овен, туку и на оние кои се Овни во подзнак. Ако ги имате Венера и Овенот во вашиот натален хороскоп, тоа значи дека вас ве краси посебна аура од невин шарм, па затоа сите ја толерираат вашата нетрпеливост и детско однесување. Сакате врска која е полна со енергија и акција. Рутинското партнерство од навика не е за вас.

Ова е период кога не би требало да се вртите назад кон минатото, туку да му се радувате на секој нов ден. Време е за љубов, романтични освојувања, директен пристап, заведување, спонтаност и восхит кој ќе ви го отвори срцето.

Доколку сте Овен во хороскоп, сигурно ќе ве интересираат 10-те вистини за најтврдоглавиот хороскопски знак.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар