Дознајте каде треба да патувате летово според вашиот хороскопски знак

Вага – Париз, Франција

Дознајте каде треба да патувате летово според вашиот хороскопски знак

На Вагите им треба романтично, естетски убаво и скапо место за одмор. Дури и да патувате сами, сигурно ќе запознаете некого во градот на љубовта. Вкусна храна, добри вина, релаксирачки прошетки и луксузни ресторани е она што им треба на Вагите ова лето.

Скорпија – Панама

Дознајте каде треба да патувате летово според вашиот хороскопски знак

Скорпијата е воден знак кој си ја цени приватноста, па затоа оваа изолирана област покрај вода ќе му помогне да си ги смири бурните емоции и ќе му даде простор да се ослободи од стресовите на секојдневниот живот. Самотијата е многу важна за овој хороскопски знак, па затоа за него важи правилото: Што подалеку, тоа подобро.

Стрелец – Автостоп патување низ Европа

Дознајте каде треба да патувате летово според вашиот хороскопски знак

Ако мислевте дека една дестинација за одмор ќе ги задоволи потребите на Стрелецот, сте се излажале. Тие се неверојатно жедни за патување. Најдобрата опција за нив е да патуваат автостоп низ Европа и да застануваат на музичките фестивали што ќе ги начекаат или да разгледаат кои се најевтините опции за превоз со автобуси и возови и да одат од една земја во друга.

Јарец – Санкт Петербург, Русија

Дознајте каде треба да патувате летово според вашиот хороскопски знак

Јарците сакаат да имаат елегантен одмор со стил. Тие имаат скап вкус и го прифаќаат само најдоброто. Не им треба плажа за летниот период, но им треба нешто што ќе направи да се чувствуваат богато и префинето. Санкт Петербург е скапоцениот на камен на царството на Романови и има богата историја. Сите модерни Јарци ќе уживаат во оперите, балетите и концертите што ги нуди рускиот културен живот.

Водолија – Мачу Пикчу, Перу

Дознајте каде треба да патувате летово според вашиот хороскопски знак

Водолиите по природа се големи истражувачи и тие би сакале да одат некаде каде што никој друг не би одел. Неистражените предели и мистериозните локации се нештата што навистина ги возбудуваат. Богатата историја на Перу, мистериозните Инки и урнатините на Мачу Пикчу се одличен избор бидејќи на Водолиите ќе им дадат слобода да ја истражуваат областа пеш и притоа нема да бидат ограничени од туристички водичи.

Риби – Бали, Индонезија

Дознајте каде треба да патувате летово според вашиот хороскопски знак

На Рибите им треба место што го нема на мапата, без Интернет и телефони. Нивниот совршен одмор е покрај вода каде што ќе можат да си ги смират чувствителните души. Бали во Индонезија нуди прекрасни плажи и волшебни зајдисонца. Освен тоа, се наоѓа доволно далеку за да можат да го пронајдат внатрешниот мир и да побегнат од стресното секојдневие на урбаниот живот.

Во продолжение дознајте како е кога сите хороскопски знаци ќе тргнат заедно на пат…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар