5 ситници кои ги нервираат хороскопските знаци

5 ситници кои ги нервираат хороскопските знаци

Луѓето кои веруваат во астрологија знаат дека постојат некои ситници кои им сметаат на сите припадници на одреден хороскопски знак. Некогаш станува збор за карактеристики на друг хороскопски знак, друг пат станува збор за секојдневна ситница. Прочитајте кои се петте работи кои го нервираат вашиот хороскопски знак.

Пет ситници кои ги нервираат хороскопските знаци

Овен

 • Луѓе кои се туркаат во автобус, додека чекаат ред или кога поминуваат.
 • Невозвратени телефонски повици.
 • Луѓе кои лошо танцуваат.
 • Каснење на авион, автобус, воз…
 • Луѓе кои се облекуваат премногу обично.

Бик

 • Луѓе кои се фалат премногу.
 • Неред и неорганизираност.
 • Кога некој ги игнорира.
 • Да бидат предмет на потсмевање и шеги.
 • Ситуации кога не изгледаат доволно паметно.

Близнаци

 • Луѓе без смисла за хумор.
 • Кога не се во центарот на вниманието.
 • Лошо вино.
 • Луѓе кои зборуваат бавно.
 • Луѓе кои се движат премногу бавно.

Рак

 • Кога е премногу топло.
 • Луѓе кои лошо се облекуваат.
 • Кога некој ги критикува.
 • Насилни филмови.
 • Неблагодарни деца.

Лав

 • Луѓе кои се облекуваат подобро од нив.
 • Кога околината ги игнорира.
 • Кога е премногу ладно.
 • Кога мораат да останат дома на сончев ден.
 • Кога некој им кажува да забават со животот.

Девица

 • Луѓе кои се неуредни или неорганизирани.
 • Луѓе кои не плаќаат данок и сметки.
 • Луѓето кои не одговараат на мејлови поврзани со работа.
 • Луѓе кои губат време на Фејсбук.
 • Емотивни конфронтации или сцени.

Вага

 • Луѓе кои им кажуваат да ја намалат музиката.
 • Ѓубре во паркот.
 • Љубовни авантури за една ноќ.
 • Лоши фризури.
 • Луѓе кои се премногу строги со своите деца.

 

Скорпија

 • Љубовници кои не доживуваат оргазам.
 • Кога некој е подобар од нив во работата.
 • Луѓе кои јадат без манири.
 • Да бидат тема на озборувања.
 • Луѓе кои премногу пратат мода.

Стрелец

 • Луѓе кои се жалат премногу
 • Кога некој ги обвинува дека не знаат да раководат со пари.
 • Кога луѓето очекуваат од нив да дојдат на време.
 • Насилство над животни.
 • Кршење на човековите права.

Јарец

 • Луѓе кои трошат премногу пари.
 • Луѓе кои бараат позајмица.
 • Луѓе кои не ја затвораат пастата за заби.
 • Читање поезија.
 • Лоши фризури.

Водолија

 • Да зборуваат за своето минато.
 • Психијатри.
 • Луѓе кои не се практични.
 • Да бидат „трето тркало“.
 • Да си ги валкаат рацете.

Риби

 • Луѓе кои се смеат премногу гласно.
 • Луѓе кои не обрнуваат внимание на аргументи.
 • Алкохоличари.
 • Автомобили кои трошат премногу гориво.
 • Луѓе кои возат бавно.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Stefan Reply

  Ovie raboti se individualni..

Остави коментар