3 нешта без кои ниту една жена Водолија не може да живее

3 нешта без кои ниту една жена Водолија не може да живее

За Водолијата тотално незамисливо е да не биде она што навистина е. Токму поради оваа карактеристична автентичност, сите сакаат да бидат во нејзина близина. Оваа жена сака да го живее животот така што нема да задоволува ничии други потреби освен своите. Таа ќе се впушта во различни видови авантури и ќе учи по пат. Водолијата е природен лидер, па затоа и ја користи оваа карактеристика за да направи позитивна промена. Па, доколку сакате да ја задржите Водолијата во својот живот, погледнете без што таа никогаш не би можела да живее!

3 нешта без кои ниту една жена Водолија не може да живее

1. Слобода да оди каде сака, во кое било време

Водолијата е воздушен знак, па затоа е и многу желна за надворешна стимулација. Таа е свесна за својата внатрешна моќ и не постои ништо на светот што може да ја сопре во своите намери. Таа е полна со живот и сака да ги држи нештата под своја контрола. Затоа и мора да внимавате да не ја згушите, бидејќи без доволно воздух, нејзиниот пламен ќе згасне.

2. Авантури зад секој агол

Оваа жена е свесна за својата сила, но исто така и точно знае што сака. Таа е голем визионер, па неретко без размислување создава нешто сосема различно од другите околу неа. Таа има сопствена мотивација и инспирација, па лесно ги надминува тешките предизвици и брзо расте и еволуира во личност на која сите се горди. Монотонијата ја убива.

3. Независност и слободен ум

Водолијата мора да биде слободна за да се чувствува добро. Таа се плаши од врзување во секој поглед. Токму затоа и често менува работни позиции и долго време ѝ е потребно да се одлучи на брак, бидејќи се плаши дека интимната близина со партнерот може да ја згуши. Тоа е и причината поради која си има прибежиште – тајно место каде што сама ќе се одмори од секојдневниот стрес и ќе ги наполни батериите за нова тура предизвици.

Кога сме кај Водолиите, дознајте и зошто тие се сметаат за најмудрите жени во зодијакот!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар